X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielogodzinne utrudnienia kolejowe w Poznaniu. Pociągi nie mogły wjechać na dworzec

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 09:38
Kilka godzin trwała awaria na dworcu Poznań Główny. Z powodu usterki komputerowego systemu sterowania ruchem pociągi nie mogły wjechać na tę stację. Usterka została usunięta ok. godziny 8.00, ale utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.
Audio
Dworzec główny w Poznaniu
Dworzec główny w PoznaniuFoto: shutterstock.com / Alicja Zdunek

- Awaria systemu zarządzania ruchem kolejowym w Poznaniu została usunięta - poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Od godz. 8.45 stopniowo była przywracana praca komputerowego systemu sterowania pociągami.

Usterka, do której doszło ok. 2.00 w nocy, spowodowała utrudnienia w kursowaniu pociągów w aglomeracji poznańskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły zmienioną organizację ruchu.

wypadek poznań 1200.jpg
Zderzenie dwóch ciężarówek na autostradzie A2 koło Poznania. Nie żyje jedna osoba

Utrudnienia w ruchu pociągów w Poznaniu

- Od 9.00 ruch pociągów odbywa się przez stację Poznań Główny. Składy wracają na swoje stałe trasy. Odwołana zostaje komunikacja zastępcza. W najbliższych godzinach sytuacja będzie się stabilizować - podał Mirosław Siemieniec.

Składy dojeżdżały do stacji poprzedzających Poznań Główny - Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń koło Poznania. Dalej podróżni musieli poruszać się komunikacją miejską, która tymczasowo honorowała bilety kolejowe.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Poznań: spowodował wybuch gazu w kamienicy, przed sądem nie przyznał się do winy

Niektóre pociągi PKP Intercity były prowadzone zmienioną trasą przez stację Poznań Franowo. Od razu powołano specjalny zespół, który koordynował tymczasową organizację ruchu. Awaria została usunięta około godziny 8.00. Około godziny 9.00 został wznowiony ruch pociągów przez stację Poznań Główny.

Mirosław Siemieniec poinformował też, że normalny ruch będzie wprowadzany stopniowo. Utrudnienia mogą wystąpić jeszcze przez kilka godzin. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii.

jmo

Czytaj także

PKP objęło szczególnym nadzorem most na Wiśle w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 22:23
Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy straży pożarnej i policji znajduje się nowy most kolejowy na Wiśle w Krakowie - poinformował w czasie spotkania sztabu kryzysowego prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. - Wszystkie pociągi w Krakowie zostały uruchomione - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykoleiły się wagony towarowe na trasie Katowice-Kraków. Ruch pociągów przywrócony

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:00
W nocy z soboty na niedzielę wykoleiły się wagony towarowe między Jaworznem Szczakową a Trzebinią i zablokowany został jedyny czynny tor remontowanej trasy kolejowej Katowice-Kraków. - Normalny ruch pociągów został już jednak przywrócony - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: śmiertelny wypadek na torach w Ursusie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:52
Około godz. 11 w okolicy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna-Gliwice wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu - poinformował Martyn Janduła z PKP PLK.
rozwiń zwiń