X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjska króIowa będzie nosić sztuczne futra

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 23:26
Jak poinformował dziennik "Daily Telegraph" powołując się na książkę osobistej stylistki i garderobianej monarchini, królowa brytyjska Elżbieta II pierwszy raz w historii będzie nosiła sztuczne futra zamiast naturalnych.
Elżbieta II
Elżbieta IIFoto: Joseph Sohm / shutterstock

Królowa ma wiele wykonanych z prawdziwego futra zwierzęcego płaszczy i ceremonialnych strojów, które nosi od lat, jednak w ostatnich latach obrońcy praw zwierząt krytykowali ją za to, że pokazuje się w nich podczas oficjalnych uroczystości. Pod ich presją wiele słynnych domów mody wycofało się ze swojej oferty naturalne futra.


CZYTAJ RÓWNIEŻ
Elżbieta II 1200 F.jpg
Elżbieta II przedstawiła program rządu Borisa Johnsona. Wśród priorytetów brexit

"Jeśli Jej Wysokość będzie uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach w szczególnie chłodną zimę, od 2019 r. do tego, by zapewnić jej ciepło, będzie używane sztuczne futro" - napisała w wydanych właśnie wspomnieniach Angela Kelly, która od 25 lat pracuje jako osobista stylistka i garderobiana królowej. Książka została opublikowana za zgodą królowej.

Kelly ujawniła też, że z jednego z ulubionych płaszczy Elżbiety II usunięto już ozdobne wykończenie z futra norek.

>>>[JEDYNKA] Ekspert o mowie tronowej Elżbiety II: dla Borisa Johnsona ważnym było, by padła w niej kwestia Brexitu

"Odzwierciedlenie nastrojów brytyjskiej opinii publicznej"

Informacje o tym, że królowa będzie używać sztucznych futer potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham, który powiedział "Daily Telegraph": "Gdy dla królowej projektowane będą nowe stroje, wszystkie futra będą sztuczne".

Jednak jak mówią źródła, zmiana dotyczy tylko nowych strojów królowej; te, które miała do tej pory - w tym kapelusze, płaszcze i szaty ceremonialne - nadal będzie nosić.

Mimo to obrońcy praw zwierząt nie kryją radości ze zmiany. - Jesteśmy podekscytowani tym, że Jej Wysokość oficjalnie stała się "niefutrzana". Decyzja królowej Elżbiety o "pójściu w sztuczne" jest doskonałym odzwierciedleniem nastrojów brytyjskiej opinii publicznej, z której ogromna większość nie znosi okrucieństwa związanego z futrami i nie chce mieć z tym nic wspólnego. Nasza głowa państwa nieposiadająca zwierzęcego futra wysyła potężne przesłanie, że futro jest zdecydowanie niemodne - powiedziała Claire Bass, dyrektor organizacji Humane Society International.

- Wielka Brytania zakazała hodowli zwierząt na futra prawie dwie dekady temu, ponieważ uznano to za zbyt okrutne. Teraz musimy dokończyć zadanie i zakazać również sprzedaży futer. Wzywamy rząd brytyjski, aby poszedł za przykładem Jej Wysokości i uczynił Wielką Brytanię pierwszym krajem na świecie, który zakazuje sprzedaży futer zwierzęcych - dodała.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta II przedstawiła program rządu Borisa Johnsona. Wśród priorytetów brexit

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 15:21
Brytyjska królowa Elżbieta II w wygłoszonej w poniedziałek uroczystej mowie tronowej przedstawiła plany legislacyjne rządu Borisa Johnsona na nową sesję parlamentu. Wśród priorytetów rządu są brexit, ale też walka z przestępczością, ochrona środowiska i poprawa opieki zdrowotnej.
rozwiń zwiń