X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Korupcja w urzędzie dzielnicy Włochy. Burmistrz z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 08:49
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że Artur W. miał przyjąć 200 tys. zł łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia dla jednego z deweloperów. Mężczyzna usłyszał zarzut korupcyjny, ale nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień - przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zarzut przedstawiono też drugiemu zatrzymanemu - deweloperowi Sabriemu B.
Artur W. przed siedzibą prokuratury
Artur W. przed siedzibą prokuraturyFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • Burmistrz z ramienia KO Artur W. i deweloper Sabri B. usłyszeli zarzuty korupcyjne
  • Chodzi o domniemaną łapówkę na 200 tys. zł.
  • Artur W. został już zawieszony w PO, 5 listopada decyzja ws. jego odwołania

We wtorek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Artura W., a także znanego warszawskiego dewelopera Sabriego B. Jak podało CBA, do zatrzymania doszło na gorącym uczynku. Sprawa dotyczy domniemanej korupcji przy wydawaniu decyzji od warunków zabudowy.

CBA poinformowało, że Artur W. miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za korzystne dla jednego z deweloperów rozstrzygnięcia. Burmistrz dzielnicy Włochy miał też podejmować się załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Maciej Wasik.jpg
Maciej Wąsik: burmistrz Włoch powinien być natychmiast zdymisjonowany

Nie przyznają się do zarzutu

We wtorek do wieczora trwały w prokuraturze czynności z udziałem zatrzymanych. W środę śledczy poinformowali o przedstawieniu Arturowi W. i Sabriemu B. zarzutów.

- Arturowi W. prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej burmistrza dzielnicy Włochy jako zapłaty za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Dodał, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Zarzut usłyszał również zatrzymany we wtorek deweloper.

- Sabriemu B. prokurator przedstawił zarzut udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł burmistrzowi dzielnicy Włochy w zamian za przychylność burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej - przekazał Łukasz Łapczyński.

On również nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

PO zawiesza Artura W.

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan. Warszawskie struktury PO zdecydowały, że zatrzymany burmistrz Włoch zostaje zawieszony w prawach członka PO.

artur w. trzask 1200.jpg
Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

5 listopada ma się odbyć sesja rady dzielnicy w sprawie odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza. Wnioski w tej sprawie złożyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz dziewięcioro dzielnicowych radnych z klubu Platforma, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska.

PolskieRadio24.pl, wczesn., md

Zobacz więcej na temat: CBA Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest wniosek o odwołanie zatrzymanego przez CBA burmistrza Włoch

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 18:07
- Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył we wtorek wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie z funkcji burmistrza Włoch Artura W., zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformował rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Fogiel: szefostwo PO powinno pozbyć się Artura W. ze swoich szeregów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 19:45
 - Może jak się jeździ luksusowym samochodem, to obcy ludzie wrzucają pieniądze przez okno - żartował gość Polskiego Radia 24 Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.
rozwiń zwiń