X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Syryjski Kurd podpalił się przed siedzibą agencji ONZ w Genewie. Świadek: wyglądał jak "wielki ludzki płomień"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 11:18
Mężczyzna podpalił się w środę przed siedzibą urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) w Genewie - poinformowała rzeczniczka tej instytucji Liz Throssell. Dodała, że człowiek ten żyje oraz że zajęły się nim służby medyczne.
Siedziba agencji w Genewie
Siedziba agencji w Genewie Foto: Shutterstock/Juriaan Wossink

Mieszkający w Niemczech syryjski Kurd został zabrany na specjalistyczny oddział leczenia oparzeń do szpitala uniwersyteckiego w Lozannie - przekazał rzecznik genewskiej policji Silvain Guillaume-Gentil.

- Zważywszy na jego stan, nie można było go spytać o motywy, jakimi się kierował, ale przypuszczamy, że była to to sytuacja polityczna - dodał rzecznik, nie ujawniając szczegółów na temat stanu pacjenta. 

Opuszczenie Kurdów

9 października Turcja i sprzymierzeni z jej siłami syryjscy bojownicy rozpoczęli w północno-wschodniej Syrii zbrojną ofensywę o kryptonimie Źródło Pokoju, której deklarowanym celem jest wyparcie kurdyjskich bojowników z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej i utworzenie "strefy bezpieczeństwa" o szerokości 30 km, do której Ankara zamierza przesiedlić syryjskich uchodźców przebywających w Turcji.

- Jesteśmy zasmuceni i zszokowani incydentem samopodpalenia, który miał miejsce dzisiaj rano przed naszą siedzibą w Genewie - oświadczył rzecznik UNHCR Andrej Mehecic.

Jak przekazał, mężczyzna podpalił się, a następnie chciał wejść do budynku UNHCR, ale ochrona i służby medyczne interweniowały i ogień ugaszono. - Mamy nadzieję, że dojdzie on do siebie - dodał Mehecic.

"Wielki ludzki płomień"

Siedziba UNHCR znajduje się po drugiej stronie ulicy od ośrodka dla osób ubiegających się o azyl, w tym syryjskich Kurdów. - Widziałem płomienie i ochroniarzy wychodzących z budynku, a kilka minut później przyjechała policja i pogotowie - powiedział agencji Reutera pracownik ośrodka. - Są tu Syryjczycy, ale nie mogę potwierdzić, że (mężczyzna) był tu mieszkańcem - dodał.

Świadek zdarzenia z ośrodka dla uchodźców powiedział, że mężczyzna wyglądał jak "wielki ludzki płomień". - Wątpię, żeby to przeżył - dodał.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci ONZ opuścili Węgry z powodu braku dostępu do stref tranzytowych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 07:27
Eksperci grupy roboczej ONZ ds. praw człowieka i arbitralnych zatrzymań oznajmili w czwartek, że przerwali wizytę na Węgrzech, gdy odmówiono im dostępu do stref tranzytowych przy granicy z Serbią, w których przebywają migranci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paszporty Życia". Świadectwo polskiego bohaterstwa w siedzibie ONZ

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:59
W genewskiej siedzibie ONZ otwarto wystawę poświęconą Grupie Berneńskiej. Zrzeszała ona polskich dyplomatów i żydowskich działaczy, którzy w czasie II wojny światowej przyczynili się do uratowania co najmniej kilkuset Żydów przed Zagładą. Obiekty zgromadzone na wystawie "Paszporty Życia" trafią w połowie lutego do Polski. 
rozwiń zwiń