X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W. Brytania: rekordowo dużo Polaków chce zagłosować w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 20:55
97 859 obywateli polskich przebywających w Wielkiej Brytanii zarejestrowała się, aby wziąć udział w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu - poinformowała ambasada RP w Londynie. To o ponad 50 proc. więcej niż przed czterema laty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/DAREK DELMANOWICZ

Rejestracja osób chcących wziąć udział w wyborach zakończyła się w czwartek po południu. Najwięcej osób zarejestrowało się w obwodzie nr 268 przy polskiej parafii w londyńskiej dzielnicy Ealing - prawie 5900 osób, ale w trzech obwodach w ambasadzie RP łącznie jest zarejestrowanych ponad 6300 osób.

beata_szydło1200.jpg
Beata Szydło: głos na PiS to głos na Polskę

Na terytorium Zjednoczonego Królestwa (wliczając w to nienależącą do niego, lecz podległą bezpośrednio brytyjskiej koronie wyspę Jersey) utworzono 54 obwody głosowania - 36 w Anglii, z czego 11 w samym Londynie, 12 w Szkocji, trzy w Irlandii Północnej, dwa w Walii i jeden na Jersey. Łącznie jest to nieco ponad jedna szósta wszystkich zagranicznych obwodów głosowania.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]Prezes PiS: przed Polską wybór w sferze wartości, bezpieczeństwa, godności

Duże zainteresowanie wyborami

Tegoroczne wybory parlamentarne cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż było to w poprzednich latach. Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowało się ponad 63 tys. Polaków, w 2011 roku liczba ta przekraczała 29 tys. osób, w 2007 roku - ponad 48 tys., a w 2005 roku - nieco ponad 2,8 tys.

Apel ambasady

W związku z rekordowo dużą liczbą zarejestrowanych osób ambasada apeluje, by w celu uniknięcia długiego oczekiwania przyjść do lokali wyborczych możliwie jak najwcześniej. Dotyczy to zwłaszcza tych obwodów, w których zarejestrowało się najwięcej osób.

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS pod koniec 2018 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało 905 tys. Polaków.

jj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak Polacy żyją dziś w Wielkiej Brytanii. To nadal wyspa szczęśliwości? [REPORTAŻ]

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
Reporter portalu PolskieRadio24.pl spotkał się w Wielkiej Brytanii z Polakami. Czy nasi rodacy obawiają się brexitu? Czy zamierzają wrócić do kraju? Jak wygląda ich życie na Wyspach? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
rozwiń zwiń