X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rusza Festiwal NNW. Zagraniczni goście, międzynarodowe debaty i nowa nagroda

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 19:56
W dniach 26-29 września odbędzie się w Gdyni XI edycja Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Szczególne miejsce w szerokiej ofercie wydarzeń zajmuje w tym roku projekt Młodzi dla Historii. Wydarzenie patronatem objęło PolskieRadio24.
Audio
  • Dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że w tym roku prezentowane będą nie tylko polskie zmagania o wyzwolenie spod reżimu komunistycznego (IAR)
XI. Festiwal Filmowy NNW
XI. Festiwal Filmowy NNWFoto: mat. festiwalnnw.pl

Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, także dialogiem kilku pokoleń Polaków. Towarzyszą mu wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Jest to najstarszy i jedyny w Polsce festiwal filmowy, tak szeroko traktujący tematykę filmu oraz historii.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest łączenie pokoleń. Na festiwalowym plakacie możemy zobaczyć dwie dłonie - Juliana Kulskiego, powstańca warszawskiego reprezentującego patriotyzm heroiczny i Szczepana Rumana, młodego menadżera reprezentującego patriotyzm gospodarczy.

Dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że w tym roku prezentowane będą nie tylko polskie zmagania o wyzwolenie spod reżimu komunistycznego. Nowym elementem wydarzenia będzie powołanie Międzynarodowego Konkursu Filmów Dokumentalnych, którego laureaci otrzymają Nagrodę Witolda Pileckiego.

PolskieRadio24.pl

Młodzi dla Historii

Szeroka oferta wydarzeń czeka również na młodych odbiorców. Dziewiąta już edycja projektu edukacyjnego Młodzi dla Historii koncentruje się na pokazaniu historii w niekonwencjonalny sposób. W trakcie licznych warsztatów i paneli młodzież dowiaduje się, że przeszłość jest niezwykle ciekawa, a albumy rodzinne mogą być inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu teatralnego czy stylizacji modowej.

Do konkursu w ramach projektu zgłoszono 13 filmów, 5 sztuk teatralnych i 14 stylizacji.

Ideą Projektu MDH jest nie tylko upamiętnianie trudnej polskiej drogi do wolności, ale i rozbudzenie w młodym pokoleniu zainteresowania czy wręcz głodu jej poznania.

Młodzi ludzie czerpią inspiracje z wielu źródeł i co roku wracają z coraz lepszymi i ciekawszymi pomysłami i ich realizacjami.

PolskieRadio24.pl

Tegoroczni laureaci

Podczas niedzielnej gali zamknięcia zostanie wręczona większość nagród związanych z festiwalem. Platynowy Opornik, nagrodę specjalną za całokształt twórczości, otrzyma reżyser Lecha Majewski. Tegorocznym laureatem nagrody Źródło zostanie Adam Borowski, producent filmu "Legiony". Wśród nagrodzonych znajdą się również Adam Makowicz i pośmiertnie Julien Bryan, którzy zostaną wyróżnieni Drzwiami do Wolności. Przyznawane są one za odwagę oraz poświęcenie bohaterom wspierającym działaczy i liderów podziemia niepodległościowego, oraz solidarnościowego, jak również osobom, które w niezłomny sposób propagują ideę wolności.

Patronem medialnym jest PolskieRadio24. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Legiony" w kinach w całym kraju. "Film ważny historycznie, o wyborach młodych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 07:44
Na ekranach kin w Polsce od piątku wyświetlany będzie film "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Obraz przedstawia historię grupy młodych znajomych, którzy chcieli walczyć o odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym celu wstąpili do formowanych na początku XX wieku Legionów Polskich.
rozwiń zwiń