X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hongkong: przepychanki z policją i gaz na ulicach miasta

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 18:09
Hongkońska policja użyła gazów łzawiących wobec uczestników antyrządowych demonstracji. Wcześniej doszło do przepychanek między uczestnikami demonstracji, a osobami opowiadającymi się za większą kontrolą chińskich władz centralnych nad Hongkongiem. W mieście zaczęto usuwać też tak zwane ściany Lennona.
Audio
  • Protesty w Hongkongu - relacja M.Wałkuskiego (IAR)
Protesty w Hongkongu
Protesty w HongkonguFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

"Ściany Lennona" to fragmenty murów oklejone samoprzylepnymi karteczkami, na których umieszczano hasła i grafiki wspierające antyrządowe protesty.

Akcję "oczyszczania" miejsc, w których przeciwnicy władz wypisywali swe postulaty zaproponował jeden z pro-pekińskich parlamentarzystów w Hongkongu. W obawie przed kolejną falą eskalacji przemocy, wycofał się on jednak z tego pomysłu i zaproponował jedynie, aby mieszkańcy wsparli służby  miejskie w sprzątaniu miejsc, gdzie wcześniej dochodziło do protestów. Część osób wspierających działania chińskiego rządu centralnego, zaczęła jednak usuwać ściany Lennona, które stały się symbolem walki o demokrację.

Szefowa hongkońskich władz, Carrie Lam obiecała wycofanie z parlamentu kontrowersyjnej ustawy o ekstradycji. Nie chce jednak spełnić pozostałych postulatów, między innymi wypuszczenia z aresztów wszystkich osób zatrzymanych w trakcie 16 tygodni akcji protestacyjnych.

Trwające od czterech miesięcy protesty zaczęły się od sprzeciwu wobec zgłoszonego przez władze Hongkongu projektu zmian prawa, który miał między innymi umożliwić ekstradycję podejrzanych do Chin kontynentalnych. U podstaw tego sprzeciwu leży brak zaufania do chińskiego wymiaru sprawiedliwości oraz poczucie, że rząd centralny stopniowo ogranicza autonomię Hongkongu.

jj

 

 

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. Donald Trump: Chiny kierują żołnierzy na granicę z tym regionem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 21:08
"Rząd Chin kieruje żołnierzy na granicę z Hongkongiem" - napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump, powołując się na dane amerykańskiego wywiadu i apelując o spokój. W Hongkongu od tygodni trwają prodemokratyczne protesty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Chin potępiają protesty w Hongkongu: "działania zbliżone do terroryzmu"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:23
Władze Chin stanowczo potępiły w środę protesty i brutalne starcia z policją na hongkońskim lotnisku z poprzedniego dnia, określając je jako "działania zbliżone do terroryzmu". Państwowe media wzywają Pekin do zdecydowanych działań i ukarania demonstrantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne starcia w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 20:29
Mimo oficjalnego zakazu demonstrowania, na ulice Hongkongu wyszły dziesiątki tysięcy ludzi. Demonstranci starli się z policją. Policja w Hongkongu użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko protestującym, którzy blokowali drogi, rzucali koktajle Mołotowa i podpalali barykady. Doszło również do bijatyk pomiędzy demonstrantami a grupą niezidentyfikowanych mężczyzn.
rozwiń zwiń