X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Witek: Polskę i Łotwę łączy troska o bezpieczeństwo ze strony wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:59
- Polskę i Łotwę łączą troska o bezpieczeństwo ze strony wschodniej oraz doświadczenia historyczne - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która spotkała się z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem. Politycy zgodzili się, że gwarantem bezpieczeństwa regionu jest NATO.
Prezydent Łotwy w Warszawie
Prezydent Łotwy w Warszawie Foto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent Łotwy Egils Levits był w Warszawie z oficjalną wizytą. Wcześniej spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Mówił, że to jego druga wizyta w Polsce we wrześniu. Pierwsza była związana z obchodami II wojny światowej. - Jestem po dużym wrażeniem przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy, który podkreślił, że nie wolno nam dawać przyzwolenia na naruszenia prawa międzynarodowego. Jakiekolwiek odstępstwa od tej reguły mogą doprowadzić do następnej wojny – ocenił łotewski polityk.

Ważna rola polskich żołnierzy na Łotwie

Egils Levits podkreślił rolę polskich żołnierzy, którzy są obecni na Łotwie, dbając o bezpieczeństwo tego państwa. Marszałek Elżbieta Witek dodała, że Polskę i Łotwę łączy także troska o bezpieczeństwo ze strony wschodniej. Podziękowała prezydentowi Łotwy za obecność w Warszawie na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz zaangażowanie jego kraju w ważnych dla Polski uroczystości.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Andrzej Duda: USA są gwarantem spokoju i stabilności w naszym regionie Europy

Elżbieta Witek podkreśliła, że "dla obecnego rządu polskiego od początku była to kwestia niezwykle istotna". Nawiązała do niedawnej wizyty we Berlinie związanej z obchodami 80. rocznicy II wojny światowej, gdzie Przewodniczący Bundestagu wyraził ubolewanie z powodu niskiej świadomości historycznej młodego pokolenia Niemców. Prezydent Łotwy przy tej okazji wskazał na Instytut Pamięci Narodowej, jako "wzór instytucji dbającej o pamięć i narodowe dziedzictwo historyczne".

Wsparcie polskiego szkolnictwa na Łotwie

Latvia's President Egils Levits Wikimedia Commons.jpg
Pierwsza oficjalna wizyta nowego prezydenta Łotwy w Polsce

Poruszono również kwestię polityki prowadzonej wobec polskiej mniejszości na Łotwie. Marszałek Sejmu podziękowała prezydentowi Łotwy za przychylność, na którą Polska może liczyć w tym obszarze. E. Levits zapewnił, że polska mniejszość na Łotwie ma swój ogromny wkład w rozwój kulturalny i historyczny kraju. Jednocześnie zapewnił, że Łotwa daje gwarancje Polakom do kultywowania swojego języka, tradycji i kultury. 

Politycy podczas spotkania zwrócili także uwagę na inne kwestie, które łączą oba kraje. Marszałek Witek wymieniła tu przede wszystkim turystykę i projekty infrastrukturalne, jak Via Carpatia oraz Via Baltica. 

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: NATO powinno dbać o to, by flanka wschodnia była zabezpieczona

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:44
- NATO w relacji z Rosją powinno stać razem, powinno dbać o to, aby flanka wschodnia Sojuszu była zabezpieczona. By było widać spójność, jednomyślność i solidarność wszystkich państw NATO i determinację w tym, aby terytorium NATO było terytorium absolutnie niepodzielnym - oświadczył Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowie armii wszystkich krajów członkowskich NATO w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 06:47
Wzmocnienie gotowości bojowej NATO to główny temat rozmów wojskowych dowódców Sojuszu w Warszawie. Do polskiej stolicy przyjechali szefowie armii wszystkich 29 krajów członkowskich NATO. Przez cały dzień będą rozmawiać o najważniejszych sprawach związanych z bezpieczeństwem, w tym o szczegółach ustaleń niedawnego szczytu Sojuszu w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wejście do NATO było ostatecznym potwierdzeniem niepodległości Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:33
- Wejście do NATO było potwierdzeniem suwerenności i niepodległości Polski, oznaczało wyjście z rosyjskiej strefy wpływów i wejście do kręgów zachodnich - mówił w Szczecinie prezydent Andrzej Duda. Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że Polska należy obecnie do państw, które kształtują Sojusz.
rozwiń zwiń