X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: więcej rezydentur, w jesiennym naborze ponad 4 tys miejsc

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:42
Minister zdrowia zwiększył pulę miejsc dla lekarzy-rezydentów. - Na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przyznano ich 4126 - poinformował minister Łukasz Szumowski. 
Minister zdrowia
Minister zdrowiaFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Rok do roku zwiększamy liczbę rezydentur tak, jak zwiększamy liczbę miejsc na studiach medycznych – podkreślił szef MZ. Specjalizacje lekarskie, które dostały najwięcej miejsc to choroby wewnętrzne - 555, pediatria - 265, medycyna rodzinna - 253 i psychiatria - 221.

Liczba przyznanych miejsc rezydenckich

Dla porównania, anestezjologia i intensywna terapia otrzymała 235 miejsc, chirurgia ogólna – 203, neurologia – 182, medycyna ratunkowa – 154, ortopedia i traumatologia narządu ruchu – 140, a kardiologia – 124.

Na specjalizacji z alergologii przyznano 14 miejsc rezydenckich, z epidemiologii – 8, z chirurgii naczyniowej – 13, geriatrii – 35, a chorób zakaźnych – 99. Po dwa miejsca przyznano z kolei na specjalizacjach m.in. z chirurgii plastycznej, medycyny morskiej i tropikalnej oraz z medycyny sportowej.

Na specjalizacji z alergologii przyznano 14 miejsc rezydenckich, z epidemiologii – 8, z chirurgii naczyniowej – 13, geriatrii – 35, a chorób zakaźnych – 99. Po dwa miejsca przyznano z kolei na specjalizacjach m.in. z chirurgii plastycznej, medycyny morskiej i tropikalnej oraz z medycyny sportowej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Łukasz Szumowski: szpitale powiatowe dostaną dodatkowe 344 mln zł

Minister zdrowia odniósł się też do sobotniej konwencji PiS i zapowiedzi utworzenia funduszu modernizacji szpitali. - Umożliwi placówkom, szczególnie powiatowym, lepsze inwestowanie – ocenił Łukasz Szumowski.

Lepsze wyposarzenie sal operacyjnych

- To co zostało ogłoszone na konwencji przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, przez pana premiera Mateusza Morawieckiego, przez panią premier Beatę Szydło, to fundusz modernizacji szpitali. Wreszcie będziemy mieli możliwość inwestowania w budynki, w sale operacyjne, sale dla chorych, to jest niezwykle ważne – powiedział.


Szumowski PAP-1200.jpg
Łukasz Szumowski odpowiada rezydentom: nakłady na zdrowie rosną szybciej niż każe ustawa

Skąd wziąć pieniądze?

Pytany, skąd będą pochodziły środki zasilające fundusz, powiedział, że "szczegóły wszystkie nie są dopięte, więc trudno w tej chwili określić strumień finansowania". - W momencie gdy będziemy mieli akty prawne, które będą umiejscawiały fundusz , będziemy mogli powiedzieć dokładnie, skąd pochodzą środki – powiedział. - Na pewno te środki będą. Będzie to narzędzie, którego do tej pory nie było – podkreślił.

Utworzenie funduszu modernizacji szpitali premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę w Lublinie na konwencji PiS. 

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak