X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Człowiek o wielkim sercu", gwiazdy żegnają Piotra Woźniaka-Staraka

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 11:08
Informacja o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła polskim środowiskiem artystycznym. Wiele gwiazd pożegnało w mediach społecznościowych producenta filmowego i podzieliło się historiami o swojej przyjaźni ze zmarłym.
Artyści żegnają Piotra Woźniaka-Staraka
Artyści żegnają Piotra Woźniaka-StarakaFoto: Kolaż: PAP/Stach Leszczyński & Instagram/Facebook

Prokuratura potwierdziła, że nad ranem wyłowiono z jeziora Kisajno na Mazurach producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. W niedzielę nad ranem mężczyzna wypadł z motorówki, którą pływał po jeziorze Kisajno. 

"Identyfikacja potwierdziła, że w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku i co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo" - powiedział prokurator Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. 

"Żył na pełnych obrotach"

"Zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów" - napisała na swoim profilu firma producencka Watchout Studio.

Po informacji o jego śmierci, hołd Piotrowi Woźniakowi-Starakowi, oddało wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej i filmowej. Raper L.U.C napisał, że "odszedł świetny producent, pozytywny wariat, człowiek o wielkim sercu, który kochał się dzielić swoim szczęściem z innymi i jak każdy z nas wojował ze swoimi demonami". "Kochał prędkość i adrenalinę, konstruował wynalazki, robił wspaniałe filmy, żył na pełnych obrotach" - napisał. "Dziękuję Ci za wspólne chwile Wilku z Mazur" - dodał artysta.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Kim był Piotr Woźniak-Starak? Mężczyzna został wyłowiony z jeziora Kisajno

Muzyk opublikował również swoje zdjęcie z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Widać na nim, jak obaj pływają na motorówce, w której doszło do tragicznego wypadku. Fotografia pochodzi sprzed kilku tygodni.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Rest in Extreme Peter Stark... Zginął mój kumpel... Kochał prędkość i adrenalinę, konstruował wynalazki, robił wspaniałe filmy, żył na pełnych obrotach. Ciężko mi uwierzyć, że to zdjęcie sprzed kilkunastu dni. Zacznę jednak od najgłębszych wyrazów współczucia dla @aga_wozniak_starak i całej rodziny Piotrka, która przeżywa horror. Uszanujmy to. Dla mnie to tragiczna, mistyczna, osobista i refleksyjna historia. Kilkanaście dni temu pisałem Wam że spotkałem bogatego kumpla. Nie piszę Wam o wielu rzeczach szanując prywatność ludzi, ale tym kumplem był właśnie Piotr, z którym pływałem po Mazurach m.in. na tej feralnej motorówce z napisem „live and let die...” Po tych wojażach miałem trochę przemyśleń o życiu, kasie, karierze, wyborach, wartosciach, ryzyku... Potem przyśniło mi się, że lekarze oświadczyli mi, że został mi rok życia i pisałem Wam o tym jak się czułem gdy się obudziłem - o radości z prostych małych rzeczy, uświadomieniu sobie jak wiele mamy - jak wielką wartością jest móc wierzyć, że może dożyje się starości i założy rodzinę z kimś kogo się kocha. W noc, w którą Piotr miał wypadek miałem kolejny fatalny sen, w którym tonęła moja ukochana a ja nie mogłem jej znaleźć pośród fal. Obudziłem się i przyszła ta okropna wiadomość. Ciężko jest mi to wszystko pojąć. Tak jakby istniała jakaś mistyczna chmura, w której wszystko się mieli, do której wszyscy jesteśmy podłączeni, w której przepływa energia nas wszystkich. Dla mnie jako człowieka, który miał wypadki, wpadał do zapadni, również przegina z pracą, tempem, adrenaliną śmierć Piotrka jest ciosem, ale też wielką przestrogą i nauczką. Odszedł świetny producent, pozytywny wariat, człowiek o wielkim sercu, który kochał się dzielić swoim szczęściem z innymi i jak każdy z nas wojował ze swoimi demonami. Dziękuję Ci za wspólne chwile Wilku z Mazur. Niech Twoja śmierć nauczy nas pokory i naoliwi nam hamulce. Niech Wasze anioły czuwają nad Wami. Dzisiaj bez hasztagów....

Post udostępniony przez L.U.C. Official Blog (@l.u.cbook)

"Niech anioły mają Cię w swej opiece"

"Każdy człowiek , który odchodzi w inny wymiar budzi smutek" - napisała Ewa Minge. Projektantka mody opublikowała zdjęcie Woźniaka-Staraka z żoną, Agnieszką. Podkreśliła, że "trzymała kciuki" za miłość jego i dziennikarki. "Mało kto zauważał pod nazwiskiem wrażliwego człowieka, piekielnie zdolnego i ciepłą dziewczynę, którym przydarzyła się cudowna miłość" - napisała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Każdy człowiek , który odchodzi w inny wymiar budzi smutek . Zwłaszcza młodzi , pełni życia, znani ludzie budzą w nas refleksje . Trzymałam kciuki za ich miłość , broniąc jej kształtu i wolności przed absurdalną krytyką i złośliwościami , które wręcz wylewały się w mediach , kiedy odkryli swoje uczucia . Mieli wszystko a to u nas drażni , nie potrafimy cieszyć się cudzym szczęściem . Ona piękna jak z bajki , on bajecznie bogaty . Mogło drażnić . Mało kto zauważał pod nazwiskiem wrażliwego człowieka , piekielnie zdolnego i ciepłą dziewczynę , którym przydarzyła się cudowna miłość . Jedyne czego teraz mogę życzyć tej dziewczynie , to oby nikt nie żerował na jej niewątpliwym dramacie ,dopisując kolejne scenariusze, domniemania i inne historie . Jedno jest pewne , została osierocona miłość . A ta ,czy pod postacią żony , matki czy przyjaciół ma ten sam, niewyobrażalnie bolesny wymiar . Nie pogłębiajmy tego cierpienia . Siły życzę . #ewaminge #evaminge

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Żegnaj Piotruś 🖤 Piotr Woźniak -Starak😘

Post udostępniony przez Ilona Ostrowska (@ilona_ostrowska_official)

"Żegnaj Piotruś" - napisała aktorka Ilona Ostrowska. "Piotruś, brak słów. Niech anioły mają Cię w swej opiece" - to z kolei słowa z posta opublikowanego w mediach społecznościowych przez Ewę Chodakowską.

Czytaj więcej
Piotr Woniak-Starak_czarnobiale_1200.jpg
Tragiczny finał poszukiwań. Prokuratura: Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Długi wpis zamieściła również Agnieszka Włodarczyk. "Dziękuję Ci za dobroć, troskę, za to, że nigdy nawet przez moment nie czułam się źle w Twoim towarzystwie" - zwróciła się do Piotra Woźniaka-Staraka aktorka. "Mówiłeś, że masz dziewięć żyć... Wierzyłam w to! Ale w to co się zdarzyło uwierzyć nie mogę Piotruś" - dodała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wiesz co? Nigdy nie miałam okazji,żeby podziękować Ci za parę rzeczy... Dziękuję Ci za dobroć, troskę, za to,że nigdy nawet przez moment nie czułam się źle w Twoim towarzystwie... Za ogromną gościnność,za rozmowy o muzie i filmach... Za to,że obdarzyłeś mnie ogromnym zaufaniem jakbym była członkiem rodziny... Że mówiłeś do mnie „Sister” Że robiłeś sobie ze mnie jaja-kocham to.. Że mówiłeś,że masz dziewięć żyć... Wierzyłam w to! Ale w to co się zdarzyło uwierzyć nie mogę Piotruś. Wariacie Ty nasz🖤😥 Do zobaczenia w lepszym Świecie[*] Ps. Uściskaj ode mnie Zbyszka Wodeckiego, przybij piątkę z Michaliną Wisłocką-pewnie pogratuluje Ci filmu. I przytul ode mnie mojego Przyjaciela Tomka Albera[*] Nigdy Cię nie zapomnę... Wyrazy współczucia dla Agnieszki i całej Rodziny Piotra

Post udostępniony przez Agnieszka Włodarczyk (@agnieszkawlodarczykofficial)

"Nie mam słów Piotrula"

Swoje pożegnanie zamieścił również aktor Borys Szyc, który był przyjacielem producenta. Zagrał w wyprodukowanym przez niego filmie "Sztuka kochania". 

"Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju." - napisał Borys Szyc i opublikował swoje zdjęcie z Piotrem Woźniakiem-Starakiem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju. @pwsas

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Żegnaj Piotruś 🖤 Piotr Woźniak -Starak😘

Post udostępniony przez Ilona Ostrowska (@ilona_ostrowska_official)

"Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

Aktor Piotr Stramowski w swoim wspomnieniu zaznaczył, że odszedł "niesamowicie zdolny i charyzmatyczny człowiek". "Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami..." - dodał artysta.

Z kolei Antoni Pawlicki zamieścił w reakcji czarną planszę. "Nie ma słów żeby opisać ten niewyobrażalny smutek, że nie ma Cię już z nami" - napisał. Zwrócił się też do żony producenta: "Agnieszka, łączymy się z Tobą w tym potwornym bólu. Trzymaj się jakoś."


Tragiczna śmierć producenta

Piotr Woźniak Starak był znanym producentem filmowym. Założył firmę producencką Watchout Production. Współpracował z Andrzejem Wajdą przy filmie "Katyń". Do najbardziej znanych firmów, które współtworzył, należą "Bogowie" - obraz o życiu Zbigniewa Religii oraz opowiadająca o Michalinie Wisłockiej "Sztuka kochania".

Był mężem Agnieszki Woźniak-Starak (wcześniej Szulim), znanej prezenterki telewizyjnej. W 2016 roku para wzięła ślub w Wenecji.

msze, Instagram, Filmweb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Woźniak-Starak. Żona zmarłego producenta filmowego to znana dziennikarka i prezenterka

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:57
Poznali się, bo uległa namowom znajomych, by pojechała do jego domu. Nieco przypadkowa znajomość Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka szybko przerodziła się w miłość. Gdy trzy lata temu dziennikarka oraz prezenterka i znany producent filmowy brali ślub, byli na czołówkach wszystkich serwisów plotkarskich. Nic dziwnego, ponieważ w tle znajdowały się też gigantyczne pieniądze.
rozwiń zwiń