X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM ws. męża T. Czerwińskiej: nie było konfliktu interesów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 20:42
- Jestem przekonany, że do żadnych nieprawidłowości nie doszło; nie wierzę żeby nastąpiło nie tylko złamanie, ale nawet jakieś naciągnięcie przepisów - mówił szef KPRM Michał Dworczyk pytany o medialne doniesienia dotyczące męża minister finansów Teresy Czerwińskiej.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Kancelaria Premiera/domena publiczna

W środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że Bogumił Czerwiński, małżonek szefowej MF, zasiadał w 2 radach nadzorczych spółek pośrednio kontrolowanych przez Skarb Państwa. Dodano, że po pytaniach gazety o pracę w PFR Ventures złożył on rezygnację.

Michał  Dworczyk w rozmowie z radiową "Trójką" był pytany, czy nie doszło do konfliktu interesów ze względu na to, że Czerwiński zasiadał w radach nadzorczych państwowych spółek.

- Nie znam tej sprawy, ale nie sądzę, żeby tu był jakiś konflikt interesów, ponieważ są stosowne służby, które weryfikują tego rodzaju sytuacje. Nie wierzę żeby nastąpiło nie tylko złamanie, ale nawet jakieś naciągnięcie przepisów - mówił Dworczyk. Jak dodał "to nie jest żadna zbrodnia", że czyiś mąż lub żona jest ministrem lub wiceministrem.

- Jest szereg przepisów, które regulują tego rodzaju kwestie i sprawiają, że jeżeli ma miejsce rzeczywisty konflikt interesów, to taka osoba nie może objąć danego stanowiska. W tym przypadku jestem przekonany, że do żadnych nieprawidłowości nie doszło - zaznaczył.

dn

Czytaj także

Michał Dworczyk: Teresa Czerwińska brała udział w pracach nad nową "piątką PiS"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:58
- Minister finansów Teresa Czerwińska brała udział w przygotowaniu nowej "piątki PiS", zaakceptowała te propozycje - podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Doniesienia o tym, że szefowa MF nie pracowała przy nowej "piątce PiS", uznał za "szum medialny".
rozwiń zwiń