X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Melchiory 2019". 15. odsłona ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia dla reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 16:52
Polskie Radio zaprasza do udziału w kolejnej, piętnastej edycji otwartego, Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „MELCHIORY”. Konkurs odwołuje się do najlepszych tradycji polskiego reportażu oraz mistrzowskiego dorobku Melchiora Wańkowicza.
Melchiory
MelchioryFoto: Polskie Radio

Celem konkursu, będącego w powszechnej opinii wizytówką mediów publicznych, jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także honorowanie utalentowanych reportażystów innych mediów, których twórczość może stanowić inspirację dla dziennikarzy radiowych.

Jak informuje redaktor Agnieszka Walewicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, odpowiedzialnego za organizację wszystkich etapów konkursu, w tym roku zostanie on rozstrzygnięty w trzech kategoriach: "Radiowa Premiera Roku" i "Radiowy Reportażysta Roku" (kategorie radiowe) oraz "Inspiracja Roku" (kategoria telewizyjna).

W kategorii "Radiowa Premiera Roku" nagroda zostanie przyznana za premierowy reportaż lub premierową audycję dokumentalną o wybitnych walorach artystycznych i ponadczasowym charakterze, wyprodukowaną lub wyemitowaną w okresie pomiędzy zamknięciem ostatniej edycji konkursu, a terminem upływu zgłoszeń do kolejnej.

O nagrodę może również ubiegać się twórca premierowego reportażu radiowego lub premierowej audycji dokumentalnej, która – wychodząc od aktualnego wydarzenia – przedstawia zjawiska albo procesy zachodzące zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Prace do 31 maja 

W kategorii "Radiowy Reportażysta Roku" zwycięży dziennikarz, wybrany spośród kandydatur nadesłanych z rozgłośni regionalnych jednostek publicznej radiofonii, Dyrekcji Programów Polskiego Radia S.A. (w tym Programu dla Zagranicy Polskiego Radia – "Polskie Radio dla Zagranicy") oraz Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Z kolei w kategorii "Inspiracja Roku" zostanie uhonorowany dziennikarz stacji telewizyjnej, wyróżniający się wybitnymi dokonaniami w dziedzinie reportażu lub dokumentu, które mają szczególną moc inspiracji dla reportażystów radiowych. W kategoriach radiowych uczestnikami konkursu mogą być pracownicy oraz współpracownicy jednostek publicznej radiofonii, niezależni producenci audycji radiowych, zawodowo zajmujących się tego rodzaju działalnością oraz studenci wyższych uczelni.

W kategorii telewizyjnej – dziennikarze jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych. Zwycięzcy konkursu w kategorii "Premiera Roku" otrzymują równorzędne nagrody pieniężne oraz statuetki "Srebrnego Melchiora". "Radiowy Reportażysta Roku" odbierze nagrodę pieniężną oraz statuetkę „Melchiora”, zaś laureat w kategorii „Inspiracja Roku” – statuetkę „Melchiora” oraz premię ufundowaną przez Zarząd Telewizji Polskiej S.A.

Zainteresowani konkursem mogą nadsyłać prace do 31 maja 2019 r. na adres: Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa. Więcej: reportaz.polskieradio.pl.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak