X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ: nie będzie planowanej konferencji pokojowej w Libii

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 23:29
Specjalny wysłannik ONZ do Libii Ghassan Salame zapowiedział we wtorek, że niemożliwe jest zorganizowanie zaplanowanej na przyszły tydzień w tym kraju konferencji pokojowej z powodu eskalacji walk o kontrolę nad stolicą kraju, Trypolisem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/memodji

Salame obiecał "pracować dzień i noc", aby doprowadzić do deeskalacji walk. Napisał w oświadczeniu, że ONZ zamierza zorganizować konferencję, jak tylko pozwolą na to warunki, gdyż obecnie jest to niemożliwe "na tle ostrzałów artyleryjskich i nalotów".

- Jestem zdeterminowany jak nigdy, aby przeprowadzić tę konferencję jak najszybciej, gdyż nie możemy stracić historycznej szansy - dodał Salame.

Konferencja pokojowa organizowana przez ONZ miała się odbyć 14-16 kwietnia w Ghadamis. Jej celem jest pojednanie narodowe, doprowadzenie do porozumienia pokojowego i ustalenie terminu ogólnokrajowych wyborów. Od czasu obalenia reżimu Muammara Kadafiego nie były one przeprowadzane.

Salame w środę będzie tłumaczył powody swojej decyzji Radzie Bezpieczeństwa ONZ, która ma się zebrać w trybie pilnym na posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami poświęconym Libii.

Ofensywa na Trypolis

Od czwartku Libijska Armia Narodowa, dowodzona przez prorosyjskiego generała Chalifę Haftara, prowadzi ofensywę na Trypolis. Przejęła kontrolę m.in. nad miastem Gharjan ok. 70 km na południe od stolicy, po czym w piątek wdała się w walki z wojskami rządowymi na terenach wiejskich w pobliżu Trypolisu.

W obliczu eskalacji walk w Libii Rada Bezpieczeństwa ONZ, która zebrała się w piątek na nadzwyczajnym posiedzeniu, zaapelowała do Haftara o zaprzestanie zbrojnego marszu na Trypolis.

We wtorek w Radzie Bezpieczeństwa wystąpił Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Filippo Grandi, który ostrzegł, że walki w Trypolisie zebrały również żniwo wśród uchodźców i migrantów przebywających w specjalnych ośrodkach.

Pogrążona w chaosie po obaleniu dyktatury Kadafiego w 2011 roku Libia jest rozdarta między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy: na zachodzie jest rząd jedności narodowej Mustafy as-Saradża ustanowiony w 2015 roku w Trypolisie i popierany przez społeczność międzynarodową, a na wschodzie - rząd Libijskiej Armii Narodowej w Bengazi, którego szefem ogłosił się Haftar.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak