X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm będzie dziś głosował nad projektem ustawy o trzynastej emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 07:01
Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie będą między innymi głosować nad rządowym projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym.
Audio
  • W Sejmie m.in. głosowanie nad emeryturą plus (IAR)
Sejm, sala posiedzeń
Sejm, sala posiedzeńFoto: Verconer/shutterstock

Do tak zwanej trzynastej emerytury uprawnionych jest 9 mln 800 tys. emerytów i rencistów. Wyniesie ona 1100 zł brutto. To oznacza, że do rąk emerytów i rencistów trafi 888 zł i 25 gr. Koszt realizacji ustawy wyniesie 10 mld 800 mln zł. Pierwsze i drugie czytanie projektu odbyło się wczoraj.

Czytaj więcej
Rafalska 1200.jpg
Sejm: komisja za projektem Emerytura+ bez poprawek

Sejm ma też głosować nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o odwołanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. PO zarzuca szefowi resortu niekompetencję i nieudolność w rozwiązywaniu problemów wsi. W ocenie posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosek jest polityczny i niemerytoryczny. Dyskusja na ten temat odbyła się wczoraj wieczorem.

W bloku głosowań jest też powołanie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kandydatem zgłoszonym przez Prawo i Sprawiedliwość jest Jan Nowak. Obecnie jest on dyrektorem w Urzędzie. Jest też radnym PiS na warszawskiej Woli. Na stanowisku prezesa UODO ma zastąpić Edytę Bielak-Jomaa.

Czytaj więcej
ardaowski-1200-pap.jpg
Jan Krzysztof Ardanowski: zarzuty opozycji są bałamutne i błahe. Debata nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa

Posłowie mają też wysłuchać informacji bieżącej na temat "kryzysu w oświacie i planowanego protestu nauczycieli". Wnieśli o to posłowie Platformy Obywatelskiej.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu posłance Teraz! Joannie Schmidt

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 14:46
Sejmowa komisja opowiedziała się w środę za uchyleniem immunitetu posłance Teraz! Joannie Schmidt. Komendant główny policji wnioskował o zgodę na pociągnięcie jej do odpowiedzialności za popełnienie wykroczenia, gdy wwiozła ona na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku samochodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzynastka" kontra emerytura bez podatku. Pomysły na wsparcie seniorów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:34
Emeryci i renciści dostaną w tym roku "wzmocnienie finansowe" w postaci jednorazowego świadczenia zwanego Emerytura+. Janusz Śniadek (PiS) i Piotr Zgorzelski (PSL) dyskutowali w "Pulsie Trójki" m.in. o tym, czy trzynasta emerytura powinna zostać wprowadzona na stałe. 
rozwiń zwiń