X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Płyty Polskiego Radia z szansą na Fryderyki 2019

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:24
"Cirlcesongs" Quintetu Tomasza Chyły oraz "Szum" zespołu Cheap Tobacco mają szansę na Fryderyki 2019. Albumy wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Laureatów nagród Akademii Fonograficznej za muzykę rozrywkową i jazzową poznamy wieczorem podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 
Laureatów nagród Akademii Fonograficznej za muzykę rozrywkową i jazzową poznamy wieczorem podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Laureatów nagród Akademii Fonograficznej za muzykę rozrywkową i jazzową poznamy wieczorem podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Foto: PAP/Leszek Szymański

Płyta "Cirlcesongs" Quintetu Tomasza Chyły ma szansę na statuetkę w kategorii Album Roku Jazz. Album całkowicie bazuje na improwizacji i jest próbą połączenia różnych koncepcji muzycznych, takich jak muzyka chóralna, jazz, folk czy post-rock w spójną całość. Zespół wywodzi się z trójmiejskiego środowiska jazzowego. Jego Lider, skrzypek Tomasz Chyła został także nominowany w kategorii Artysta Roku Jazz.

"Szum" zespołu Cheap Tobacco powalczy o Fryderyka w kategorii Album Roku Blues / Country. Na płycie wybrzmiewa oryginalny język muzyczny grupy, inspirowany bluesową tradycją lat 70. Zespół Cheap Tobacco w czasie 7 lat działalności zagrał ponad 450 koncertów w kraju i za granicą. Na swoim koncie ma ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total, Blues Alive.

Podczas gali Fryderyki zostaną przyznane w 23 kategoriach. Jak co roku Akademia Fonograficzna honoruje muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury. Złotymi Fryderykami za całokształt osiągnięć artystycznych w muzyce rozrywkowej uhonorowano Roberta Brylewskiego i Skaldów, a w muzyce jazzowej Wandę Warską.

12 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia poznamy laureatów Fryderyków w dziedzinie muzyki poważnej.

IAR