X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pora na kulturę". Bartłomiej Pulcyn o Festiwalu Nowe Epifania

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:25
- Hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Epifanie odnosi się do postaci Judasza Iskarioty i jest zdaniem, które musi być poddane głębokiej refleksji teologicznej – powiedział w czwartkowej audycji "Pora na kulturę" w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Pulcyn, kurator Programu Filmowego Nowych Epifanii.
Audio
  • 28.02.2019 Bartłomiej Pulcyn o Festiwalu Nowe Epifanie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Facebook/Festiwal Nowe Epifanie

Dziesiąta edycja interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie rozpocznie się w Warszawie 6 marca i potrwa do 14 kwietnia. Hasłem wydarzenia jest sentencja "Lepiej, gdyby się nie narodził?". Występy artystyczne będą dotyczyć postaci Judasza oraz kwestii zdrady i pieniędzy. Imprezę organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II.

- Hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nowe Epifanie odnosi się do postaci Judasza Iskarioty i jest zdaniem, które musi być poddane głębokiej refleksji teologicznej. Dlatego, że Judasz występuje w znaczeniu tego, co się stało i jakie konsekwencje przyniosła jego zdrada. Chodzi tu o dwa wymiary: sprzeniewierzenia się czemuś oraz mamony, czyli przyczyny, która sprawiła, że do tej zdrady doszło – wyjaśnił Bartłomiej Pulcyn.

Jak zaznaczył, Nowe Epifania są dla niego bardzo ważnym festiwalem. – Dlatego, że poruszając tak głębokie treści, realizowany jest na wysokim poziomie, w dodatku w okresie Wielkiego Postu – powiedział. Dodał, że jego zdaniem nie ma innych podobnych propozycji, które tak kompleksowo, ciekawie i wielowątkowo podejmowałyby tematy związane z Biblią. – Tutaj poza wątkiem teatralnym, który był punktem wyjścia dla stworzenia całego festiwalu, mamy także bardzo mocny wątek muzyczny. Do tego, co jest bardzo ciekawe, dochodzi cała działka dotycząca kulinariów. To istotne, bo zwłaszcza ostatnio mocniej zwracamy uwagę na to, co jemy – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/bb

--------------------

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 22.06