X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Ryszard Żółtaniecki: Izrael nie jest naszym sojusznikiem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:15
- Mamy chyba najostrzejszy kryzys w naszej historii. Israel Katz jest ministrem spraw zagranicznych, jego słowa nie wymagają autoryzacji. To było stanowisko rządu, tym samym stanowisko państwa Izrael, które zdefiniowało się na pozycjach wrogich. Zostaliśmy nazwani wrogami, przyjęto jednoznacznie wrogą postawę, to nie jest nasz sojusznik - mówił o relacjach polsko-izraelskich dr Ryszard Żółtanicki.       
Audio

Po szczycie bliskowschodnim w Warszawie Israel Katz napisał na Twitterze: "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca - 'Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki'. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych".

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nie doczekaliśmy się dementi w tej sprawie. - To, co mogłoby nas usatysfakcjonować, to natychmiastowa dymisji szefa izraelskiej dyplomacji - tłumaczył były dyplomata. Jego zdaniem remedium na zaistniałą sytuację nie będzie też kampania informacyjna. - Antidotum może być twarda i konsekwentna postawa. Nie wiem, czy Izrael zasługuje na to, by nadal być naszym sojusznikiem - pokreślił.

Odniósł się również do działalności ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego. - Chciałoby się, by był tam jak najdłużej. Doświadczenie dyplomatyczne podpowiada, że powinien zostać wezwany na bezterminowe konsultacje do Warszawy - powiedział dr Żółtaniecki. Jego zdaniem relacje dyplomatyczne z Izraelem powinny być z polskiej strony ograniczone do poziomu chargé d’affaires.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Ryszard Gromadzki.

Data emisji: 26.02

Godzina emisji: 10.33

PR24

 


Czytaj także

Wiceszef MSZ: dodatkowe środki na kampanie wizerunkowe w USA i w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 08:30
- Podejmujemy kampanie promocyjne w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Nasze placówki mają na to dodatkowe środki finansowe, aby tego rodzaju akcje wizerunkowe przeprowadzić - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Szynkowski vel Sęk. Wicemnister spraw zagranicznych mówił o tym, w jaki sposób Polska broni swojego dobrego imienia na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Magierowski: gdy usłyszałem o "polskim mleku", byłem zasmucony

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 08:30
"Jerusalem Post" opublikował tekst autorstwa Marka Magierowskiego, będący odpowiedzią na ostatnie wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych o tym, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Gdy usłyszałem o "polskim mleku”, nie byłem wściekły, nie byłem zdenerwowany, lecz zasmucony - napisał ambasador. 
rozwiń zwiń