X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Transseksualny mężczyzna chce być uznany za ojca dziecka. Prawo mówi, że jest matką

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 15:53
Transseksualny mężczyzna, który poddał się zapłodnieniu in-vitro, chce zostać wpisany w akcie urodzenia jako ''ojciec'' lub ''rodzic''. W świetle prawa osoba, która rodzi dziecko jest matką. Mężczyzna uważa, że jest dyskryminowany i swoich praw będzie dochodził w sądzie.
Możliwe, że narodzone dziecko będzie pierwszym człowiekiem, który nie będzie miał matki
Możliwe, że narodzone dziecko będzie pierwszym człowiekiem, który nie będzie miał matkiFoto: pixabay,com

Kobieta 10 dni po zatwierdzeniu dokumentów dotyczących zmiany płci poddała się in-vitro, dzięki któremu, już jako mężczyzna, zaszła w ciąże. W świetle prawa taka osoba staje się matką dziecka.

Mężczyzna stwierdził jednak, że takie postanowienie jest dla niego krzywdzące i chce być zapisany w akcie urodzenia jako ojciec. Odwołał się do Rodzinnego Sądu Najwyższego w Londynie twierdząc, że narusza to jego ludzkie prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

Przebieg sprawy nadzoruje brytyjski sędzia Andrew McFarlne. Istnieje możliwość, że dziecko będzie pierwszym człowiekiem, który nie będzie miał matki. Do tej pory zdarzało się, że transseksualni mężczyźni rodzili dzieci, ale zawsze byli wpisywani jako matki w aktach urodzenia.

Jak podaje Daily Mail, sędzia Andrew McFalrne podał do informacji, że urzędnicy państwowi pracują nad planem, który pozwoliłby klasyfikować rodziców na matki i ''męskie matki''. Sędzia został jednak poinformowany, że taki schemat byłby ''niepraktyczny''.

Jeśli mężczyzna wygra sprawę, to konieczna będzie zmiana prawa w Wielkiej Brytanii.

 


Barbara Szczypiór/ dailymail.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak