more_horiz
Wiadomości

Gratka dla fanów Coca-Coli. Nowy smak kultowego napoju

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 10:59
Coca-Cola ogłosiła wprowadzenie nowego wariantu smakowego, pierwszy raz od ponad dekady. ''Kremowy'', smakuje ''nieoczekiwanie znajomo'' - tak określili go biorący udział w testach. 
W Polsce można kupić Coca-Colę o smaku wiśniowym, waniliowym i limonki
W Polsce można kupić Coca-Colę o smaku wiśniowym, waniliowym i limonkiFoto: pixabay,com

25 lutego bieżącego roku na półkach amerykańskich sklepów znajdziemy Coca-Colę o smaku waniliowo-pomarańczowym. To pierwsza wariacja Coca-Coli od ponad dziesięciu lat: w 1985 roku pojawiła się Coca-Cola o smaku wiśniowym, a w 2007 roku — o smaku waniliowym, czytamy w komunikacie prasowym. Nowy napój będzie występował w dwóch wersjach – z cukrem i bez.

- Chcieliśmy przywrócić pozytywne wspomnienia beztroskich, letnich dni – wyjaśniła Kate Carpenter, brand director w Coca-Cola. Podała również, że sprzedaż smakowych Coca-Coli w USA w trzecim kwartale 2018 roku wzrosła o 2 proc. praktycznie bez żadnych działań marketingowych.

O tym, że Coca-Cola wprowadzi na rynek smak pomarańczowo-wanilowy zadecydowały testy na rynku Kanady, gdzie sprzedawano różne smaki kultowego napoju, w tym: malinowy, imbirowy i cytrynowy przez ograniczony czas. Kanadyjczykom biorącym udział w badaniach najbardziej zasmakowała Coca-Cola pomarańczowo-waniliowa. 

Prócz kampanii promującej nowy smak, Coca-Cola wprowadzi w Stanach Zjednoczonych nowe opakowania dla napoju o smaku wiśniowym i waniliowym.

Na razie nie wiadomo czy Coca-Cola Orange Vanilla pojawi się gdzieś na świecie poza Stanami Zjednoczonymi.

W Polsce obecnie poza klasyczną wersją napoju można kupić Coca-Colę o smaku wiśniowym i limonki. Pod koniec 2018 roku, przed Świętami pojawiła się limitowana edycja Coca-Coli o smaku cynamonu. Ponadto, w niektórych polskim sklepach czasami można spotkać waniliową Coca-Colę.

 

Barbara Szczypiór/businessinsider.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak