X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co dalej z Nord Stream 2? Dziś początek negocjacji w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 06:57
Dziś rozpoczynają się negocjacje przedstawicieli unijnych krajów i Parlamentu Europejskiego w sprawie przepisów, które w założeniu miały utrudnić powstanie Nord Stream 2. Zdecydują oni o ostatecznym kształcie nowelizacji dyrektywy gazowej. 
Audio
  • Bruksela: ruszają negocjacje ws. nord stream 2 w PE. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Rozpoczęcie negocjacji było możliwe, bo w piątek, po prawie kilkunastu miesiącach impasu, ambasadorowie 28 krajów przyjęli wspólne stanowisko w tej sprawie. 

Te uzgodnienia nie są tak rygorystyczne jak pierwotnie planowano. To kompromis uwzględniający francusko-niemiecką propozycję, która złagodziła wymowę dokumentu. Przewiduje on ograniczenie terytorialne stosowania przepisów, w konkretnym przypadku Nord Stream 2 do wód terytorialnych Niemiec.

Wykluczone zostały wody międzynarodowe i specjalne strefy ekonomiczne. Jest też zapisana procedura uzyskiwania wyjątków od unijnych regulacji przewidująca większe kompetencje krajowych organów regulujących. Polska poparła to stanowisko, bo uznała, że najważniejsze jest przełamanie impasu i jak najszybsze rozpoczęcie negocjacji w sprawie ostatecznego kształtu przepisów. Możliwe jest jeszcze zaostrzenie zapisów, ale pole manewru nie jest duże. 

Zmienić ustalenia unijnych krajów będzie starał się przewodniczący komisji energii Jerzy Buzek, autor twardego stanowiska Europarlamentu do negocjacji, który będzie w imieniu europosłów prowadzić te rokowania. 

Przyspieszenie negocjacji w sprawie ostatecznego kształtu przepisów daje nadzieję na ich przyjęcie w ciągu kilku miesięcy, przed sfinalizowaniem budowy Nord Stream 2, planowanej na koniec roku.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak