X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bądź jak Čiurlionis! Studiuj w Polsce!" - niecodzienna akcja Polaków na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 17:00
Na Litwie rozpoczęła się kampania promująca naukę w Polsce. Prowadzona jest pod hasłem "Bądź jak Čiurlionis! Studiuj w Polsce!". Promocję rodzimych uczelni przygotował Instytut Polski w Wilnie wraz z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej NAWA.
Audio
  • Niecodzienna akcja promująca studiowanie w Polsce (Polacy w świecie/PR24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Mikołaj Konstanty Čiurlionis był jednym z najwybitniejszych litewskich kompozytorów, często porównywano go do Fryderyka Chopina. Znamienne jest, że artysta studiował w Warszawie. Najpierw w Instytucie Muzycznym, a potem na Akademii Sztuk Pięknych. Kompozytor mówił też wyłącznie w języku polskim.

- To jest kampania trochę z przymrużeniem oka, dzięki której staramy się przyciągnąć jak najwięcej młodych ludzi - mówi Marcin Łapczyński, dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, dodając, że w tym roku, w związku dorobkiem artystycznym Mikołaja Konstantego Čiurlionisa, postanowiono promować uczelnie artystyczne.

- Podlegają one pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Takich wyższych uczelni państwowych w Polsce jest kilkanaście. Ale jest też bardzo wile prywatnych szkół czy to filmowych, czy designu - wylicza rozmówca Polskiego Radia 24.

Marcin Łapczyński przyznaje, że miesiąc luty jest najlepszym momentem na podejmowanie takich inicjatyw. - Instytut Polski już od wielu lat w lutym promuje możliwość studiowania w nad Wisłą, ponieważ ta data zbiega się z organizowanymi w Wilnie targami wiedzy, edukacji i kariery - wyjaśnia dyrektor.

Współorganizator akcji podkreśla też, że akcja "Bądź jak Čiurlionis! Studiuj w Polsce!" wpisuje się w ogólnoświatową kampanię Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. - Odbywa się ona pod hasłem „Go Poland”. Na całym świecie instytuty polskie, ambasady, konsulaty promują nasz kraj, jako atrakcyjny kierunek studiów - tłumaczy Łapczyński.

W audycji nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, który przedstawiła Maria Furdyna.

Magazyn „Polacy w Świecie” prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/pkur

Polacy w świecie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 10.02.19

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak