X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poroszenko: w ciągu pięciu lat otrzymamy decyzję o członkostwie w NATO

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 21:41
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził w niedzielę przekonanie, że w ciągu pięciu najbliższych lat jego kraj otrzyma decyzję w sprawie przyznania mu członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim.
Petro Poroszenko
Petro PoroszenkoFoto: Drop of Light / Shutterstock

"Powinniśmy odpowiadać kryteriom członkostwa w Unii Europejskiej... i odpowiadać kryteriom dotyczącym członkostwa w NATO. Jestem przekonany, że do tego czasu już będziemy mieć plan działań dotyczących członkostwa w NATO, będziemy mieć decyzję w sprawie przyznania członkostwa Ukrainie" - powiedział prezydent w wywiadzie dla telewizji Ukraina w niedzielę, odpowiadając na pytanie, jak widzi swój kraj w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wskazał, że Ukraina powinna wdrażać reformy i spełnić kryteria wymagane przez UE i NATO. - Te zadania są całkowicie realne - dodał.

"Członkostwo w NATO to bezpieczeństwo"

Poroszenko podkreślił, że członkostwo w UE w znaczący sposób podwyższy poziom życia ludzi i poziom demokracji.

- Członkostwo w NATO to bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo na zewnętrznych granicach, to polityczno-dyplomatyczny sposób odbudowy suwerenności i terytorialnej integralności naszego państwa, a dla zwykłego obywatela to m.in. też bezpieczeństwo na ulicach - powiedział prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. 

We wtorek, kiedy Poroszenko oficjalnie ogłosił swój start w zaplanowanych na 31 marca wyborach prezydenckich, wskazał, że zdecydował się ubiegać o reelekcję, aby zapewnić m.in. niezmienność kursu na rzecz europejskiej i euroatlantyckiej integracji. Zapowiedział także, że za pięć lat Ukraina złoży wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.

„W 2024 roku złożymy wniosek o członkostwo w UE. Otrzymamy Plan Działań na rzecz Członkostwa w NATO i rozpoczniemy jego realizację. Tylko obecność w UE i NATO może zagwarantować nasze bezpieczeństwo w obliczu rosyjskiej agresji” - podkreślił Poroszenko.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina. Poroszenko będzie walczył o kolejną kadencję

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 08:02
- Kilka miesięcy temu szanse miał małe, ale według ostatnich sondaży, zaczął z miejsca piątego przesuwać się w kierunku trzeciego. Jednym z powodów jest aktywność Poroszenki i wiązane z nią otrzymanie przez ukraińskie prawosławie autokafalii - mówił w Dwójce Tadeusz Iwański. 
rozwiń zwiń