X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef Sztabu Generalnego WP: sytuacja w Afganistanie ciągle jest dynamiczna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 09:14
- Największy kłopot, jaki pojawia się w przestrzeni publicznej, dotyczy kryteriów zwycięstwa - powiedział w audycji Cafe Armia gen. Rajmund Andrzejczak. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Polskim Radiu 24 odniósł się m.in. do operacji Resolute Support w Afganistanie. 
Audio
  • 19.01.19 Gen. Rajmund Andrzejczak: sytuacja w Afganistanie nadal dynamiczna
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jak podkreślał na naszej antenie gen. Rajmund Andrzejczak, w kontekście działań prowadzonych w Afganistanie, w których również nadal udział biorą Polacy, trudno mówić o klasycznym modelu zakończenia operacji. - Dziś oczekiwalibyśmy, używając paradygmatów z przeszłości, ostatecznej, rozstrzygającej bitwy, która dawałaby zwycięstwo jednej ze stron - wskazywał gość PR24. - Przypomnę jednak, że konflikt w Afganistanie to nie była wojna Sojuszu z państwem, a ponadnarodowymi podmiotami. Sytuacja ciągle jest dynamiczna - dodawał. 

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polska mówił w Polskim Radiu 24, że w kwestii prowadzonych obecnie działań, "najważniejsze jest to, że NATO bardzo mocno akcentuje transformację obszaru politycznego w Afganistanie". - Tak, by sami Afgańczycy sami zaczęli decydować o bezpieczeństwie i jego zapewnianiu. Sam techniczny aspekt prowadzenia operacji nie rozstrzygnie sytuacji w tym kraju. To będzie długotrwały proces. O sukcesie operacji nie zadecyduje jedna bitwa, będzie to złożone postępowanie - tłumaczył gen. Andrzejczak, który przez rok, w latach 2008-2009, był dowódcą PKW w Afganistanie.  

- Z wojskowego punktu widzenia zadania w Afganistanie są wykonane. Jednak transformacja państwa do stabilnego kraju jest niezwykle skomplikowana i czasochłonna. Nic nie wskazuje na to, by udało się w krótkim okresie sytuację zmienić - podsumował gość PR24.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Agnieszka Drążkiewicz. 

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 19.01.19

Godzina emisji: 8.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cafe armia. Kontrowersje wokół projektu "Ławek Niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:11
W październiku 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę "Ławek Niepodległości". Głównym celem projektu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O dyskusjach wokół zwycięskiej pracy rozmawiali w PR24 Janusz Janowski, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.
rozwiń zwiń