X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bronisław Wildstein: w dążeniu do Zachodu był paradoks

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:54
- To, co działo się na Zachodzie, było dla nas ziemią obiecaną. Chcieliśmy tacy być. W tym dążeniu był paradoks, bo, gdy upadł komunizm, w okresie tzw. transformacji zaczęliśmy naśladować Europę w kształcie jakim jest. Nie w tym, który dał jej dynamikę i rozwój, ale w kształcie, który doprowadził do stagnacji i sytuacji kryzysowych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildestein, autor zbioru esejów "O kulturze i rewolucji".
Audio
Bronisław WIldstein
Bronisław WIldsteinFoto: PR24

Zdaniem Bronisława Wildesteina Zachód bardzo się zmienił od tamtych czasów. - Negatywne procesy, które kiedyś istniały, przyspieszyły i nabrały niepokojącego tempa - powiedział publicysta, tłumacząc, że miał też na to wpływ Traktat z Maastricht. - Wspólnoty europejskie, organiczny projekt usuwania barier między narodami, podejmowania wspólnych przedsięwzięć został zastąpiony narzuconym odgórnie konstruktywizmem. W dodatku bardzo mocno ideologicznym - tłumaczył gość Polskiego Radia 24. 

Książkę "O kulturze i rewolucji" rozpoczynają rozważania na temat zmierzchu znanej nam dotąd tożsamości europejskiej, ale i roli Europy we współczesnym świecie. - Liberalna demokracja miała spełnić wszystkie ludzkie oczekiwania i być rajem na ziemi. Ludzie coraz bardziej zaczynają się orientować, że to, co było uznane za koniec historii, punkt dojścia i formę ostateczną, okazało się nieporozumieniem - podkreślił Bronisław Wildstein.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Konfrontacje idei" był Zdzisław Krasnodębski.

Data emisji: 22.12

Godzina emisji: 12.35

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Wildstein: dominujący establishment europejski prowadzi do samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 18:00
„O kulturze i rewolucji” to zbiór esejów poświęconych zagadnieniom styku kultury i polityki w Polsce i Europie ostatnich lat. Książkę rozpoczynają rozważania na temat zmierzchu znanej nam dotąd tożsamości europejskiej, ale i roli Europy we współczesnym świecie. Następują po nich szkice o postaciach aspirujących do rządu kulturą i myśleniem dusz, rozważania o współczesnych losach takich pojęć i zagadnień jak wolność, religia, rewolucja, narcyzm czy seks. O swojej książce Bronisław Wildstein mówił w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń