X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Pietrzak: w PRL-u święta były normalnością w nienormalnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 19:03
- Żyliśmy w nienormalnych czasach, w nienormalnym kraju. Boże Narodzenie było normalnością. Czymś, co świętowało się od pokoleń, trzeba było do tego nawiązywać - mówił w Nosie Kleopatry Jan Pietrzak, wspominając święta w okresie PRL-u. 
Audio
  • 24.12.18 Jan Pietrzak: w PRL-u święta były normalnością w nienormalnych czasach
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Jak podkreślał na naszej antenie satyryk i felietonista, szczególnie trudnym okresem, w kontekście organizacji Bożego Narodzenia, był stan wojenny i związane z nim deficyty. - Miałem jednak wówczas o tyle dobrze, że byłem rozpoznawalny. Ludzie mnie lubili, umawiali się ze mną na zapleczu, po godzinach urzędowania. Dostawałem zawsze "kilogram kiełbasy" - wspominał gość PR24. - Tak to wówczas wyglądało. Bardzo ważna była solidarność międzyludzka - dodawał. 

Jan Pietrzak ocenił przy tym, że tego rodzaju "profity", pochodzące z faktu bycia rozpoznawalnym, miały "niesympatyczny odcień". - W gruncie rzeczy każdemu należały się te "kiełbasy", potrzebne rzeczy na święta. A nie każdy mógł je "załatwić" - zauważył satyryk. Zdaniem gościa PR24, w czasach socjalizmu święta miały znacznie smutniejszy charakter.

- To było dość przykre, niesprawiające radości. Nic nie było normalne. Żyliśmy w nienormalnych czasach, w nienormalnym kraju. Boże Narodzenie było normalnością. Czymś, co świętowało się od pokoleń, trzeba było do tego nawiązywać - wspominał Jan Pietrzak, dodając przy tym, że w połowie lat 80., kiedy pozwalano mu wyjeżdżać poza granice kraju, łatwiejsze stało się kupowanie świątecznych produktów żywnościowych czy prezentów. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Agnieszka Kamińska

Polskie Radio 24/zz

----------------------------

Data emisji: 24.12.18 

Godzina emisji: 18.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak