more_horiz
Wiadomości

Makabryczne zabójstwo w Maroku. Zginęły turystki ze Skandynawii

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 08:04
Ciała Norweżki i Dunki znaleziono w prowincji Al Haouz niedaleko Marakeszu w Maroku. Zginęły od ostrego narzędzia, według miejscowych mediów zostały pozbawione głów.
Góra Tubkal, gdzie znaleziono ciała turystek
Góra Tubkal, gdzie znaleziono ciała turystekFoto: Shutterstock/Emeryk III

Jak głosi oficjalne oświadczenie marokańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ciała miały na szyi rany od przedmiotu z ostrzem. Według marokańskich mediów zwłoki były pozbawione głów. Tak podał serwis Morocco World News, który przy tej informacji powołuje się na rozmowę z jednym z turystów, który znajduje się w pobliżu makabrycznego odkrycia.

Turysta ten twierdzi, że ofiary – Norweżka i Dunka – nie miały przewodnika i obozowały u podnóża Tubkalu, najwyższego szczytu Afryki Północnej.

Znaleziska mrożącego krew w żyłach dokonano w prowincji Al Haouz, niedaleko wsi Imlil. Zwłoki znajdowały ok. 10 km od miejscowości będącej bazą wypadową w Góry Atlas.

Marokańska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na miejscu znalezienia ciał pełno jest funkcjonariuszy, którzy zabezpieczają ślady, aby zidentyfikować podejrzanych. Norweskie i duńskie placówki dyplomatyczne w Maroku nie odniosły się jeszcze do całej sprawy.

bb/moroccoworldnews.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak