X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Departament Stanu USA podziękował polskim władzom za organizację szczytu klimatycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 17:56
Stany Zjednoczone podziękowały Polsce za znakomitą organizację konferencji klimatycznej w Katowicach. Chwaląc porozumienie zawarte podczas COP 24 amerykański Departament Stanu podkreślił jednak, że decyzja prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się przez Stany Zjednoczone z porozumienia klimatycznego z Paryża pozostaje niezmieniona. 
Audio
  • USA dziękują Polsce. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Finalna sesja plenarna szczytu klimatycznego w Katowicach
Finalna sesja plenarna szczytu klimatycznego w KatowicachFoto: twitter/KurtykaMichal

"Stany Zjednoczone wyrażają wdzięczność Polsce za gościnność, znakomite przygotowanie i przywództwo podczas zakończonej w Katowicach konferencji COP 24" - napisano w komunikacie Departamentu Stanu.

Amerykanie podkreślają, że podczas obrad eksponowali konieczność zrównoważenia wzrostu gospodarczego i bezpieczeństwa energetycznego z ochroną środowiska naturalnego. Resort amerykańskiej dyplomacji ocenia, że coraz więcej krajów podziela tego typu podejście. 

W komunikacie podkreślono, że podczas konferencji w Katowicach rywale ekonomiczni Stanów Zjednoczonych przyjęli takie same standardy pomiarów i raportowania emisji, jakie Stany Zjednoczone stosują od 1992 roku. "Stany Zjednoczone nie wzięły na siebie żadnych zobowiązań finansowych w imię poparcia porozumienia paryskiego i nie pozwolą, by porozumienia klimatyczne stały się narzędziem redystrybucji bogactwa" - podkreśla Departament Stanu dodając, że od 2005 roku emisja dwutlenku węgla w Stanach Zjednoczonych spadła o 14 procent mimo prawie 20-procentowego wzrostu gospodarczego. 

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak