X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Egipt: odnaleziono nienaruszony grobowiec, który w oryginalnym stanie przetrwał 4400 lat

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 15:53
Egipscy archeolodzy odkryli historyczny grobowiec wysokiej rangi kapłana. "Jedyne w swoim rodzaju dzieło" przetrwało w nienaruszonym stanie 4400 lat.
Grobowiec egipskiego kapłana odkryty w nekropolii Sakkara
Grobowiec egipskiego kapłana odkryty w nekropolii SakkaraFoto: Facebook/Ministry of Antiquities

W grobowcu na terenie nekropolii Sakkara na południe od Kairu, zachowały się w doskonałym stanie ozdobne hieroglify i posągi faraonów. Na ścianach grobowca namalowane są sceny, które przedstawiają królewskiego kapłana Wahtye wraz z najbliższą rodziną i innymi krewnymi. Ozdobne malowidła są obrazem codziennego życia tamtych czasów.

Badacze mieli problemy z przedostaniem się do środka grobowca, ponieważ drzwi były zapieczętowane. Dodatkowo utrudniał to gruz, który zasłaniał wejście. Po mozolnej pracy oczom badaczy ukazał się skarby ukryte wewnątrz tajemniczego miejsca. Egipskie ministerstwo podkreśla, że to jeszcze nie koniec odkryć. Planowane jest dokładne zbadanie głównego grobowca wraz z jego podziemiami. Wiadomo też, że budowla skrywa pięć miejsc pochówku, w tym prawdopodobnie kapłana i jego matki.

wprost.pl/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Egipcie królowa była jedna - Nefretete

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 07:00
Jej podobizna, przedstawiająca głowę kobiety z piękną długą szyją, stała się jednym z synonimów starożytnego kanonu piękna. Na nielicznych zachowanych płaskorzeźbach była przedstawiana w pozach zarezerwowanych dla faraonów, np. zwyciężania lub upokarzania wrogów Egiptu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie, którzy zbudowali starożytny Egipt

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 13:40
Mimo, że starożytny Egipt od ponad 200 lat jest polem intensywnych badań naukowych, to nadal wielką zagadką są jego początki.Kim byli ludzie, którzy zbudowali to potężne państwo? Jaki reprezentowali etnos? Kiedy pojawili się nad Nilem? Jakim mówili językiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początki starożytnego Egiptu. Naukowcy zdradzają nowe fakty

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 20:10
Mimo że starożytny Egipt od ponad 200 lat jest polem intensywnych badań naukowych, to nadal wielką zagadką są jego początki. Kim byli ludzie, którzy zbudowali to potężne państwo? Kiedy pojawili się nad Nilem? Jakim mówili językiem? Na te pytanie odpowiadał gość audycji prof. Karol Myśliwiec z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.
rozwiń zwiń