X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: podwyżek cen prądu nie będzie ani dla firm, ani dla odbiorców prywatnych

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 13:23
 - Uruchomimy program "Energia Plus", czyli masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych - zapowiedział lider Porozumienia Jarosław Gowin podczas sobotniej konwencji PiS. Dodał, że z programu ma skorzystać 5 mln gospodarstw.
Audio
  • Przemówienie Jarosława Gowina na konwencji PiS (PR24)
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- W imieniu Porozumienia zaprezentujemy w Krakowie program Energia Plus. Na czym on będzie polegał? We współpracy z uczelniami uruchomimy masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych - przede wszystkim dla pięciu milionów domów jednorodzinnych. Pięć milionów - to jest ta skala - powiedział Gowin zapowiadając, że m.in. program "Energia Plus" zostanie przedstawiony na konwencji w styczniu w Krakowie.

Przypomniał, że zgodnie z zapowiedziami rządu nie będzie wzrostu cen prądu ani dla odbiorców indywidualnych, ani dla odbiorców zbiorowych. Mimo to - jak mówił - Polska w dłuższej perspektywie musi zmierzyć się z problemem czystej i taniej energii. Dodał też, że wciąż należy walczyć ze smogiem.

Porozumienie chce deglomeracji

Lider Porozumienia zapowiedział, że na konwencji jego partii zostanie przedstawiony projekt deglomeracji, czyli nie sprowadzania - jak mówił - wszystkich instytucji do Warszawy. Jego zdaniem powstrzyma to migrację młodego pokolenia i jest szansą na rozwój dla średnich i dużych miast.

Konwencja PiS, która odbywa się w Szeligach pod Warszawą, jest pierwszą konwencją od jesiennych wyborów samorządowych. W podsumowaniu trzech lat działalności ugrupowania oraz przedstawieniu planów na przyszłość bierze udział m.in. lider partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

"Zmiany w Polsce zaszły dzięki ciężkiej pracy Polaków"

- W przyszłoroczną rocznicę 30-lecia demokratycznego przełomu trzeba podziękować milionom Polaków za ich ogromny trud i ogromny sukces - powiedział szef partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin podczas konwencji wyborczej PiS w Szeligach pod Warszawą.

Gowin podkreślił, że zmiany, które przez 30 laty zaszły w Polsce zawdzięczamy milionom Polaków, którzy bardzo ciężko pracują, kształcą się, wychowują dzieci i rozwijają swoje firmy. Zaznaczył jednak, że mimo tego trudu nie obyło się bez patologii i słabości. Dla przeciwdziałania im powstał obóz Zjednoczonej Prawicy - podkreślił. -

Według niego największą słabością była ogromna skala nierówności, a nawet biedy. - Nierówności nie są same w sobie złe, o ile nie oznaczają wykluczenia dużej części społeczeństwa, zepchnięcia wielu rodzin na boczny tor, jak działo się przez dwadzieścia kilka lat - podkreślił minister nauki - powiedział Gowin i dodał: - Druga słabość, to brak sprawiedliwości. 

Jarosław Gowin: trzeba zapytać Polaków czego oczekują

Zaznaczył, że te zmiany dokonały się za sprawą rządu Beaty Szydło, teraz - premiera Mateusza Morawieckiego, w obu przypadkach głównie dzięki pracy minister Elżbiety Rafalskiej. Według Gowina teraz trzeba zapytać Polaków, czego oczekują, a czego zdecydowanie nie chcą.

- Polacy nie chcą konfliktów, Polacy nie chcą tutaj żadnych rewolucji, ani obyczajowych, ani politycznych. Polacy chcą państwa stabilnego, skutecznego, gwarantującego bezpieczeństwo, państwa umożliwiającego stabilny rozwój - ocenił wicepremier.

Jak zauważył, poprawa sytuacji ekonomicznej, dokonuje się przez obniżenie podatków. Zaznaczył, że to już się dzieje - przez sześciomiesięczne wyłączenie opłat na ubezpieczenia społeczne codziennie powstaje 900 nowych firm.

900 nowych firm dziennie

- 900 młodych Polaków zamiast emigrować, zakłada swoją firmę tutaj w Polsce, tutaj połaci podatki, tu będą rodziły się ich dzieci, tu jest przyszłość dla młodego pokolenia - powiedział Gowin. Przypomniał też, że składki ZUS zmniejszono o połowę oraz obniżano podatek CIT dla 95 proc. przedsiębiorstw. Przypomniał też m.in. o uldze innowacyjnej.

Jak zapowiedział przewodniczący Porozumienia,  rząd Zjednoczone Prawicy zniesie bariery prawne utrudniające instalację odnawialnych źródeł energii oraz opracuje system kredytów i pożyczek wspierających ich zakup i instalację dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także gospodarstw domowych. - Zaangażujemy w to Bank Gospodarstwa Krajowego i sektor bankowy, tak, aby Polacy mogli uzyskiwać finansowanie na budowę instalacji służących produkcji zielonej energii - powiedział wicepremier.

Zapowiedział, że obóz rządzący ma pomysł na rozwiązania, które pozwolą połączyć troskę o zdrowe środowisko z szybkim, dynamicznym rozwojem gospodarczym. Gowin dodał również, że rząd stawia na modernizację gospodarki, obniżenie kosztów pracy, a także rozwój średnich i dużych miast.

- To jest kierunek, który chcemy zaproponować wszystkim Polakom. Jestem przekonany, że ten plan się powiedzie i zapewni nam, naszym dzieciom i wnukom zapewni życie w dostatnim, zdrowym, bezpiecznym i mocnym kraju - powiedział lider Porozumienia.

Zadeklarował, że ze swoim programem Zjednoczona Prawica dotrze do każdej polskiej wsi, miasteczka i miasta. - Wszyscy Polacy chcą dobrego życia i to jest nasz cel na najbliższy rok, i na następne lata rządów Zjednoczonej Prawicy - podkreślił Gowin. 

pz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Jarosław Gowin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak