X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

O. Tadeusz Rydzyk komentuje pogłoski o powstaniu własnej partii: to medialne insynuacje

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 07:45
- Jeżeli jakaś partia czyni coś dobrego, to się cieszę - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, odnosząc się do nowej inicjatywy politycznej, na czele której ma stanąć europoseł Mirosław Piotrowski.
o. Tadeusz Rydzyk
o. Tadeusz RydzykFoto: Tytus Żmijewski/PAP

W zeszłym tygodniu w mediach pojawiła się informacja, że europoseł Mirosław Piotrowski złożył do sądu wniosek o rejestrację partii politycznej - "Ruch Prawdziwa Europa". Za formacją stać miałby o. Tadeusz Rydzyk.

W rozmowie z o. Rydzykiem dziennikarz "Naszego Dziennika" nazwał wspomniane informacje "medialnymi insynuacjami" i podkreślił, że ukrywa się w nich fakt, że na czele ugrupowania ma stanąć Piotrowski. Zapytał duchownego, czy takie teksty są elementem walki z Radiem Maryja.

O. Rydzyk: dziękuję Piotrowskiemu za to, co robi

O. Rydzyk odniósł się do osoby europosła, stwierdzając, że profesor Mirosław Piotrowski tak jak każdy ma prawo działać na rzecz dobra wspólnego. - Co nas łączy z panem profesorem? To, że wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, spełnia posługę myślenia przez swe wystąpienia w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wiem, że rodzina pana profesora jest katolicka, ma porządnych rodziców, jedna siostra jest karmelitanką klauzurową, druga urszulanką szarą. Ja pana profesora nie kanonizuję, ale dziękuję mu za to, co robi, i życzę mu dobrze. Niech politycy ze sobą rozmawiają, niech wspólnie budują - mówił w wywiadzie o. Rydzyk.

- Popieram każde dobro i cieszę się każdym dobrem, jakie człowiek czyni. Jeżeli jakaś partia czyni coś dobrego, to się cieszę - podkreślił. Jak dodał, nie ma żadnych konfliktów z ludźmi, politykami, którzy starają się czynić dobro. - Chciałbym, żeby czynili jeszcze więcej, żeby się nie bali - powiedział.

Na pytanie, czy katolicy w Polsce mają swoją reprezentację polityczną, o. Rydzyk odparł, że w jakimś stopniu mają, ale "nie jest to w pełni".

Piotrowski: udzielę informacji po wpisu partii do rejestru

Mirosław Piotrowski jest europosłem trzecią kadencję. W 2004 roku został wybrany do PE jako kandydat Ligi Polskich Rodzin; otrzymał ponad 48 tys. głosów, najwięcej w okręgu lubelskim. W 2009 r. Piotrowski był liderem listy PiS na Lubelszczyźnie. Zdobył najwięcej głosów w całym okręgu lubelskim - prawie 85 tys.; w 2014 r. jako kandydat PiS zdobył - 73 465 głosów.

W 2009 i 2014 r. Piotrowski uzyskiwał reelekcję startując z list PiS, choć formalnie nigdy nie był członkiem partii.

W rozmowie z Wirtualną Polską Piotrowski mówił, że szczegółowych informacji na temat nowej inicjatywy politycznej chętnie udzieli po wpisaniu "Ruchu Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych. - Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać - dodał.

pzt