X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PK: KNF umożliwiła wyprowadzenie ze SKOK Wołomin około 1,7 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 17:17
Prokurator Krajowy broni decyzji o przedstawieniu zarzutów zatrzymanym w ubiegłym tygodniu członkom byłego kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego. 
Audio
  • Prokurator Krajowy o przedstawieniu zarzutów zatrzymanym w ubiegłym tygodniu członków byłego kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego (IAR)
Konferencja prasowa Bogdana Święczkowskiego
Konferencja prasowa Bogdana ŚwięczkowskiegoFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Siedem osób, w tym były szef Komisji Andrzej Jakubiak i były wiceszef Wojciech Kwaśniak zostało zatrzymanych, postawiono im zarzuty, ale sąd zastosował potem wobec nich poręczenie majątkowe i dozór policyjny.

Prokurator Bogdan Święczkowski mówił, że prokuratura miała mocny materiał dowodowy, który wskazywał, że zatrzymani dopuścili do wyprowadzenia 1,7 miliarda złotych ze SKOK-ów Wołomin, zwlekając z ustanowieniem nadzoru komisarycznego. Równocześnie podkreślił, że wyrok w tej sprawie wyda sąd.

Zdaniem Prokuratora Krajowego, zebrane materiały pozwalają jednak wykazać, że przez rok zaniechań zorganizowane grupy przestępcze wyprowadziły olbrzymią sumę ze SKOK Wołomin. 

Prokurator Święczkowski mówił, że jednym z dowodów na słuszność aktu oskarżenia jest to, że przyjęty ostatecznie przez KNF wniosek o zarząd komisaryczny wobec SKOK Wołomin był niemal identyczny jak ten, który rok wcześniej został odrzucony przez komisję.

kad

Czytaj także

Śledztwo dot. SKOK Wołomin. Jest wniosek o wyłączenie z nadzoru Ziobry i Świeczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:00
Jak informuje rmf24.pl były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak chce wyłączenia prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy Bogdana Święczkowskiego z nadzoru nad śledztwem dotyczącym działań KNF ws. SKOK Wołomin.
rozwiń zwiń