X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Australia: nie żyje znany na całym świecie kangur Roger

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 18:26
Słynny kangur Roger, znany ze swojej budzącej podziw muskulatury, padł w wieku 12 lat w  sanktuarium dla kangurów w australijskim Alice Springs. Zwierzę uchodziło za prawdziwego celebrytę wśród przedstawicieli swojego gatunku.
Kangur Roger
Kangur RogerFoto: PA/THE KANGAROO SANCTUARY / HANDOUT

Zwierzę rosło pod opieką pracowników rezerwatu w Alice Springs po tym, jak samochód potrącił śmiertelnie jego matkę. Maluch rozwijał się bardzo szybko i osiągnął imponujące rozmiary - 2 metry wzrostu i niemal 90 kilogramów wagi. Sylwetka uczyniła go znanym na całym świecie.

Kangur wyrósł w sanktuarium na "samca alfa". Miał 12 kangurzych "żon". Z wiekiem cierpiał na zaburzenia wzroku i artretyzm.

Sanktuarium dla kangurów opublikowało pożegnalne posty po śmierci znanego zwierzaka. "Był kochany przez miliony na całym świecie. Zawsze będziemy cię kochać i za tobą tęsknić Roger" - czytamy w jednej z publikacji.

msze, rp.pl, wprost.pl