X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Wielkiej Brytanii: w sprawie Brexitu są tylko trzy opcje

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 12:45
Premier Wielkiej Brytanii uważa, że w sprawie Brexitu istnieją tylko trzy opcje. Theresa May powiedziała BBC, że jeśli posłowie odrzucą jej koncepcję wyjścia z Unii Europejskiej, na stole pozostanie twardy Brexit lub jego odwołanie.
Theresa May
Theresa MayFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

- Jedna opcja to opuścić Unię z umową. Ja wynegocjowałam porozumienie. UE stawia sprawę jasno, że innego nie ma. Ale to nie wszystko: jest to też dobre porozumienie. Druga opcja to wyjście bez umowy. Trzecia - że Brexitu nie będzie wcale. A ja mówię zdecydowanie: mamy obowiązek wypełnić wolę wyrażoną w głosowaniu z 2016 roku - tłumaczyła brytyjska premier.

Theresa May przyznała, że ma problem z przekonaniem do porozumienia własnych posłów i pracuje nad wzmocnieniem roli parlamentu w kluczowej kwestii: tak zwanego irlandzkiego mechanizmu awaryjnego. Krytykom nie podoba się, że gdyby wszedł w życie wprowadziłby odmienne zasady w Irlandii Północnej niż w reszcie Królestwa. W dodatku Londyn nie miałby możliwości wycofać się z mechanizmu bez zgody Brukseli.

- Rozważam teraz tę kwestię, rozmawiam z ludźmi o stopniu, w jakim będzie to decyzja parlamentu. O tym mechanizmie mówi się czasami, jakby był automatyczny. Ale to nieprawda. Po pierwsze nie mamy zamiaru dotrzeć do momentu, w którym będzie trzeba go użyć. Ale nawet w takim przypadku wciąż staniemy przed wyborem - stwierdziła szefowa brytyjskiego rządu.

Jednocześnie odrzuciła po raz kolejny ideę powtórzenia referendum. - Wielu ludzi wzywających do drugiego referendum robi to w nadziei, że usłyszą inną odpowiedź. Tak nie powinno być. Pytanie już zadaliśmy. I dostaliśmy odpowiedź - podkreśliła Theresa May.

Dziś kolejny dzień debaty nad ratyfikacją umowy brexitowej. Głosowanie - w przyszły wtorek. Na razie arytmetyka parlamentarna sugeruje, że premier je przegra. Partia Pracy zapowiedziała w takim przypadku wniosek o wotum nieufności.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Część ministrów apeluje do brytyjskiej premier, by odwołała głosowanie ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:45
Część ministrów apeluje do premier Theresy May, by odwołać wtorkowe głosowanie w sprawie Brexitu. Według "Times'a" obawiają się, że zanosi się na parlamentarną porażkę rządu o takiej skali, że jedynym wyjściem będzie dymisja szefowej rządu.
rozwiń zwiń