X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Część ministrów apeluje do brytyjskiej premier, by odwołała głosowanie ws. Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:45
Część ministrów apeluje do premier Theresy May, by odwołać wtorkowe głosowanie w sprawie Brexitu. Według "Times'a" obawiają się, że zanosi się na parlamentarną porażkę rządu o takiej skali, że jedynym wyjściem będzie dymisja szefowej rządu.
Audio
  • Apel części ministrów do brytyjskiej premier. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: lazyllama/Shutterstock.com

Po dwóch dniach debaty parlamentarnej, po tygodniach zakulisowych starań doradców premier - ciągle nie widać efektów, a według szacunków tylko w Partii Konserwatywnej nadal jest około stu buntowników, którzy chcą odrzucenia umowy forsowanej przez premier.

"Times" donosi, że w kręgach rządowych obecnie częściej mówi się o zmniejszeniu skali porażki niż o szansach na wtorkowe zwycięstwo. W brytyjskiej kulturze politycznej klęska zbyt wyraźna może sprawić, że Theresa May nie będzie miała wyboru i poda się do dymisji. To dlatego, jak pisze gazeta, część ministrów apeluje, by głosowanie zostało odłożone, a rząd starał się dalej przekonać i konserwatywnych buntowników, i członków innych partii. Scenariusz ten forsują między innymi szef MSW Sajid Javid i minister obrony Gavin Williamson.

"Guardian" donosi tymczasem, że doradcy premier próbowali pozyskać członków skrzydła eurosceptycznego partii, buntujących się przeciwko tak zwanemu irlandzkiemu planowi awaryjnemu, który - jak przekonują eurosceptycy - ogranicza suwerenność Królestwa. Według propozycji otoczenia Theresy May na uruchomienie mechanizmu zgodę musiałby wydać parlament. Eurosceptycy mieli jednak odrzucić ten kompromis i protestować przeciwko samemu istnieniu potencjalnego mechanizmu, w którym Zjednoczone Królestwo mogłoby zostać przecięte granicą celną, a związek Irlandii Północnej z Unią byłby ściślejszy niż Anglii, Walii i Szkocji, gdzie obowiązywałyby inne przepisy.

Z kolei "Daily Telegraph" pisze, że z Unii popłynął sygnał o możliwości awaryjnego przedłużenia brytyjskiego członkostwa, tak, by z końcem marca przyszłego roku, w wyniku pata w polityce wewnętrznej, Zjednoczone Królestwo nie spadło za tak zwaną brexitową krawędź, opuszczając Unię bez umowy.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata w Izbie Gmin. Przyjęcie Brexitu nie jest przesądzone

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 20:40
W brytyjskiej Izbie Gmin rozpoczęła się debata w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za tydzień zwieńczy ją głosowanie, w którym posłowie będą mogli przyjąć lub odrzucić umowę uzgodnioną przez konserwatywny rząd i 27 liderów Unii. - Mają być proponowane poprawki dotyczące m.in. gwarancji tego, że nie będzie twardego Brexitu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń