more_horiz
Wiadomości

Nowe twarze w Sejmie. Ślubowanie złoży pięcioro parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 12:56
Ślubowanie pięciorga nowych posłów rozpocznie w środę posiedzenie Sejmu. Oficjalnie wejdą w szeregi parlamentarzystów zastępując tych, którzy musieli złożyć poselskie mandaty w związku z m.in. objęciem funkcji w organach samorządu terytorialnego.
Sejm RP
Sejm RP Foto: Shutterstock/Maciej Matlak

Ślubowanie złożą: Iwona Krawczyk, Grzegorz Lipiec, Danuta Nowicka, Paweł Rychlik i Sławomir Skwarek. Zastąpią pięciu posłów, z których trzech po jesiennych wyborach samorządowych sejmowe ławy zamieniło na stanowiska w jednostkach samorządowych.

W związku z objęciem funkcji w organach samorządu terytorialnego mandaty posła złożyć musieli posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Grzegorz Schreiber, który został marszałkiem województwa łódzkiego; Dariusz Starzycki, który został wicemarszałkiem woj. śląskiego i Jarosław Stawiarski, który został marszałkiem woj. lubelskiego.

Mandat poselski został zwolniony także przez Stanisława Huskowskiego (wybrany do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej, później w klubie PSL-UED), który został radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Ponadto dotychczasowy poseł Bogusław Sonik (PO) po wyborach samorządowych objął zwolnione miejsce w Parlamencie Europejskim.

Posiedzenie Sejmu ma się rozpocząć w środę o godz. 10.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak