X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosyjski minister obrony: będzie ponad cztery tysiące ćwiczeń wojsk w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:48
Rosyjskie siły zbrojne przeprowadzą w 2019 roku ponad 4 tysiące ćwiczeń o rozmaitej skali i około 8,5 tys. zajęć praktycznych z przygotowania bojowego - zapowiedział we wtorek minister obrony Siergiej Szojgu. Określił przyszły rok jako obfitujący w ćwiczenia. 
Audio
  • Rosja gotowa do wyścigu zbrojeń. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Siergiej Szojgu
Siergiej Szojgu Foto: twitter.com/mod_russia

Główny akcent podczas ćwiczeń i zajęć praktycznych zostanie położony "na wykorzystanie doświadczenia użycia wojsk we współczesnych konfliktach zbrojnych oraz szkolenie dowódców w skutecznym rozwiązywaniu niestandardowych zadań" - powiedział Szojgu. 

Zapowiedział także, że resort obrony nadal będzie prowadził niezapowiedziane sprawdziany gotowości bojowej wojsk. 

Minister wyjaśnił także, że na niedawnych spotkaniach resortu obrony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem omawiano sposoby podnoszenia możliwości bojowych armii w związku z planami wycofania się USA z dwustronnego układu rozbrojeniowego INF. 

Rozpatrywane były sposoby podwyższania "możliwości bojowych wojsk i sił w warunkach narastania wyścigu zbrojeń związanego z planami USA wycofania się z traktatu" - oświadczył Szojgu. 

Układ o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu podpisali przywódcy USA i ówczesnego ZSRR, Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow, 8 grudnia 1987 roku w Waszyngtonie. Przewiduje on likwidację arsenałów tej broni, a także zabrania jej produkowania, przechowywania i stosowania. Stany Zjednoczone niedawno zapowiedziały wycofanie się z tej umowy ze względu na nieprzestrzeganie jej przez Rosję. Moskwa zaprzecza, by nie respektowała układu. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NATO apeluje do Rosji o przestrzeganie międzynarodowego prawa

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:38
Sekretarz generalny NATO wezwał Rosję do przestrzegania międzynarodowego prawa. Jens Stoltenberg wspomniał łamanie przez Moskwę traktatu INF sprzed 30 lat o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie wystrzelili rakiety w kosmos. Oficjalnie to satelity wojskowe

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 12:28
30 listopada z kosmodromu Plesieck Rosjanie wystrzelili rakietę nośną Rokot, która umieściła w przestrzeni kosmicznej trzy wojskowe satelity komunikacyjne. Informacje na temat szczegółów są tajne - podało rosyjskie ministerstwo obrony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef sztabu Ukrainy: Rosja zwiększyła obecność wojskową przy naszej granicy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 13:30
 - Rosja zwiększyła w ostatnim czasie koncentrację wojsk i sprzętu przy granicy z Ukrainą, co może świadczyć o przygotowaniach do działań ofensywnych – oświadczył szef ukraińskiego sztabu generalnego Wiktor Mużenko.
rozwiń zwiń