X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy sprzęt wojskowy trafił do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:06
Żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich otrzymali nowoczesny sprzęt. To osiem moździerzy samobieżnych Rak oraz cztery artyleryjskie wozy dowodzenia. 
Audio
  • Przemyśl nowy sprzęt dla wojska. Relacja Barbary Kozłowiej (IAR/Polskie Radio Rzeszów)
21 Brygada Strzelców Podhalańskich, jest jedną z trzech brygad, które mają wchodzić w skład 18 dywizji Wojska Polskiego z dowództwem w Siedlcach
21 Brygada Strzelców Podhalańskich, jest jedną z trzech brygad, które mają wchodzić w skład 18 dywizji Wojska Polskiego z dowództwem w Siedlcach Foto: twitter.com/MON_GOV_PL

Uroczystość przekazania modułu ogniowego odbyła się w przemyskim Batalionie Podhalańczyków z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. 

Moździerz RAK kalibru 120 milimetrów na podwoziu KTO Rosomak, zaprojektowano w Centrum Produkcji Wojskowej Huta Stalowa Wola. Ma układ automatycznego ładowania. Może prowadzić celny ogień na odległość do 12 kilometrów. 

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że sformowanie nowej dywizji jest jego priorytetem. - To jest mój priorytet, żeby doprowadzić do tego, by wzmocniona została wschodnia flanka, w tym wschodnia flanka NATO - dodał Błaszczak na spotkaniu z kadrą nowej dywizji. Zdaniem szefa MON nowa dywizja będzie stanowiła bardzo mocny punkt zdolności obronnych kraju. Błaszczak zapowiedział, że w najbliższym czasie uformowane zostanie dowództwo dywizji oraz bataliony dowodzenia. 

- Ta dywizja w sposób szybki musi uzyskać wysoką gotowość bojową. Chciałbym, aby ta dywizja była dywizją wzorcową dla innych jednostek Wojska Polskiego. Zależy mi na tym, żeby była zorganizowana w sposób nowoczesny, żeby była zorganizowana w myśl standardów Sojuszu Północnoatlantyckiego. To jest priorytet i to jest zadanie, które stawiam panom dowódcom i żołnierzom Wojska Polskiego - mówił minister. 

21 Brygada Strzelców Podhalańskich, jest jedną z trzech brygad, które mają wchodzić w skład 18 dywizji Wojska Polskiego z dowództwem w Siedlcach. Decyzję o jej powołaniu szef MON podjął we wrześniu. Dywizja ma spełniać wszystkie standardy NATO i wzmocniać jego wschodnią flankę. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON zdecydował: przyspieszymy zakup samolotów myśliwskich

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 19:53
 Szef MON Mariusz Błaszczak polecił Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego przyśpieszenie realizacji programu zakupu samolotu myśliwskiego nowej generacji - poinformowało Centrum Operacyjne resortu obrony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Promocja oficerska rezerwistów. 160 żołnierzy awansowanych na stopień podporucznika

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 15:19
Uroczysta promocja 160 żołnierzy rezerwy na stopień podporucznika odbyła się w niedzielę przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wojsko Polskie potrzebuje kolejnych oficerów - żołnierzy rezerwy - napisał w liście do uczestników ceremonii szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń