X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: śmigłowce dla policji podniosą bezpieczeństwo Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 12:15
Cieszę się, że te śmigłowce, które dzisiaj policja otrzymuje, są bardzo nowoczesnymi, naszpikowanymi elektroniką, współczesnymi technologiami maszynami, które na pewno podniosą bezpieczeństwo Polaków - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. 
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości przekazania śmigłowców polskiej policji
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości przekazania śmigłowców polskiej policjiFoto: PAP/Rafał Guz

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego oficjalnie przekazano w piątek dwa śmigłowce S-70i Black Hawk dla policji. 

- Pamiętam taki film w latach 80., "Błękitny grom". Tam na potrzeby tego filmu prezentowany był helikopter, który był bardzo bogaty w najróżniejsze sprzęty, chyba wykraczający poza ówczesne czasy. Cieszę się, że te śmigłowce, które dzisiaj policja otrzymuje, są bardzo nowoczesnymi, naszpikowanymi elektroniką, współczesnymi technologiami maszynami, które na pewno podniosą bezpieczeństwo Polaków - powiedział premier. 

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do tego momentu, że możemy te nowoczesne maszyny wyprodukowane w Polsce dla dobra polskiej gospodarki i bezpieczeństwa Polaków, przejmować - dodał.

Premier: zakup śmigłowców to konieczny krok w kierunku modernizacji polskiej policji 

- Te śmigłowce to przede wszystkim bezpieczeństwo Polaków. 93 proc. Polaków powiedziało nam w specjalnych badaniach, że czują się bezpiecznie" - powiedział szef rządu. Podziękował służbom za przyczynianie się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. 

- Nowoczesny sprzęt jest czymś bardzo ważnym, dlatego kiedy kilka miesięcy temu pan minister (spraw wewnętrznych i administracji) Joachim Brudziński powiedział o zakupie śmigłowców dla polskiej policji, to zdecydowaliśmy, że jest to konieczny krok w kierunku modernizacji polskiej policji, jakiego dawno nie widzieliśmy - podkreślił premier.

Joachim Brudziński: dzięki nowym śmigłowcom policja efektywniej zadba o bezpieczeństwo Polaków

Szew MSWiA przypomniał, że najmłodszy śmigłowiec, jaki posiada policja, ma 13 lat, a najstarszy 47. - Nie było innej możliwości, jak zrobić wszystko, aby do polskiej policji, po to, aby mogła efektywniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo Polaków, trafiły w końcu nowe śmigłowce - podkreślił.

Joachim Brudziński powiedział też, że premier Mateusz Morawiecki "nie wahał się nawet dwóch minut, kiedy usłyszał o takiej konieczności". - Gdyby nie ta decyzja premiera i życzliwość minister finansów Teresy Czerwińskiej, to ze wstydem musielibyśmy w kolejne miesiące i lata wchodzić z - od nowego roku, 14-letnim i 48-letnim śmigłowcem - zauważył.

Minister podziękował "z całego serca" premierowi i komendantowi głównemu policji Jarosławowi Szymczykowi "za to, że tak sprawnie, z gronem swoich współpracowników z KGP przeprowadził ten zakup". Podkreślił, że Szymczyk "dotrzymał słowa, kiedy meldował, że jeszcze w listopadzie śmigłowce Black Hawk wylądują w Warszawie".

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak