X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Yry: napisałem wszystkie teksty podczas jednego posiedzenia w wannie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 21:35
Gościem nocnej audycji "Annały Migały" w radiowej Trójce był Doktor Yry, znany również jako Krzysztof Radzimski. Doktor jest pionierem polskiej kinematografii improwizowanej, muzykiem, założycielem formacji El Doopa oraz członkiem tak szacownych zespołów jak The Andrzejs czy TPN 25.
Audio
Doktor Yry podczas pracy
Doktor Yry podczas pracyFoto: Michał Szwarc

W wywiadzie Krzysztof opowiedział, jak na jego życie wpłynęło kupno kamery VHS w Pewexie. Zdradził również, kim jest Zmora Z Piwnicy. Opowiedział o robieniu rzeczy bez sensu, cudach jugosłowiańskiej motoryzacji i pisaniu piosenek na cześc Nysy (to taki samochód).
Doktor Yry jest również zasłużonym filmowcem. Oto jedna z pierwszych produkcji Zespołu Filmowego Skurcz. To właśnie w tej produkcji pojawił się sprzedający zegarki Roberto:


W audycji Krzysztof odpowiedział na pytanie, czy łykać barwnik do kostki brukowej. Wyjaśniona została również rola, jaką w fińskim systemie edukacji spełniają męskie przedszkolanki, pardon, przedszkolanowie.
Miłego słuchania!