X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

List od ambasador Georgette Mosbacher ma błędy w nazwiskach premiera i szefa MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 15:05
Odkąd ujawniono list ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego, uwagę przykuwa nie tylko jego przekaz płynący z pisma. Szybko zwrócono uwagę na to, że zawiera także błędy.
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Ambasador USA w Polsce Georgette MosbacherFoto: PAP/Marcin Obara

Jak poinformował tygodnik "Do Rzeczy" premier Mateusz Morawiecki otrzymał list od ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Dyplomatka pisała w nim na temat polskiego śledztwa dotyczącego materiału telewizji TVN o środowiskach neonazistowskich. 

Uwagę dziennikarzy zwróciła nie tylko merytoryczna treść listu, ale również błędy. Nazwisko szefa polskiego rządu zapisano tam jako "Moraweicki". Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński został przedstawiony jako "Brudzińksi" (pominięto również jego imię). Dodatkowo, dyskutowano również o tym, jakich zwrotów użyła przedstawicielka USA ("minister Morawiecki", "minister of interior"). 

Ambasador USA o mediach w Polsce

Jak informuje "Do Rzeczy", Georgette Mosbacher miała napisać w liście, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce. 

Ambasador miała - według autora publikacji - napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości – co do rzetelności materiału – mają być atakami na "niezależnych dziennikarzy".

msze, wprost.pl, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak