more_horiz
Wiadomości

Koalicja Obywatelska zawarła porozumienie z PSL ws. koalicji rządzącej w sejmiku pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:03
Koalicja Obywatelska zawarła w poniedziałek porozumienie z PSL ws. koalicji rządzącej w sejmiku pomorskim. W poniedziałek rozpoczęła się sesja sejmiku pomorskiego, na którym ma być wybrany marszałek Mieczysław Struk (KO), obecnie pełniący tę funkcję.
Budynek Sejmiku Województwa Pomorskiego
Budynek Sejmiku Województwa PomorskiegoFoto: Google Maps

Szef pomorskiego PSL Krzysztof Trawicki powiedział, że kandydatem na członka zarządu ze strony ludowców będzie radny Józef Sarnowski. Radny ten tydzień temu został wybrany wiceprzewodniczącym sejmiku pomorskiego.

W październikowych wyborach do 33-osobowego sejmiku pomorskiego Koalicja Obywatelska uzyskała 18 mandatów, 13 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, a 2 - PSL (jeden z radnych Dariusz Męczykowski nie należy do PSL i zapowiada utworzenie klubu niezależnego - przyp.red.).

Koalicja wyborcza KO-PSL będzie oznaczać kontynuację rządów Platformy Obywatelskiej z ludowcami na Pomorzu.

Wybory w 2014 r. do sejmiku pomorskiego wygrała Platforma Obywatelska, uzyskując 17 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość poparło zdobyło 9 mandatów, a PSL 7 mandatów. PO zawarła wówczas koalicję rządzącą z PSL - członkiem zarządu województwa pomorskiego został Krzysztof Trawicki. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludowcy poza Sejmem, wzrost notowań Kukiza. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 13:17
Wedle najnowszego sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl gdyby wybory odbyły się w niedzielę, wygrało by je Prawo i Sprawiedliwość. Miejsce na podium odzyskuje Kukiz'15, który może ochwalić się dwucyfrowym wynikiem. 
rozwiń zwiń