X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ZEA ułaskawiły skazanego na dożywocie brytyjskiego doktoranta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:19
Zjednoczone Emiraty Arabskie ułaskawiły w poniedziałek brytyjskiego doktoranta Matthewa Hedgesa, który w zeszłym tygodniu został skazany na dożywotnie więzienie za szpiegostwo. Wcześniej wyemitowały nagranie wideo, na którym przyznał się on do pracy dla MI6. 
Audio
  • Emiraty ułaskawiły brytyjskiego studenta. Relacja Anny Dudzińskiej (IAR)
Matthew Hedges i jego żona
Matthew Hedges i jego żonaFoto: PAP/EPA/DANIELA TEJADA / HANDOUT

Jak poinformowała państwowa agencja prasowa WAM, Matthew Hedges został ułaskawiony - wraz ponad 700 innymi więźniami - decyzją prezydenta kraju, szejka Chalify ibn Zajeda an-Nahajana z okazji przypadającego w tym tygodniu święta narodowego. Decyzja o ułaskawieniu Brytyjczyka weszła w życie w trybie natychmiastowym, choć będzie mógł on opuścić ZEA, kiedy dopełnione zostaną wszystkie niezbędne procedury. "Rodzina i ja przyjęliśmy z zadowoleniem prezydenckie ułaskawienie i nie możemy się doczekać, kiedy Matt wróci do domu" - powiedziała jego żona Daniela Tejada. 

Tuż przed ogłoszeniem ułaskawienia władze ZEA wyemitowały nagranie wideo, na którym Matthew Hedges - 31-letni doktorant studiów bliskowschodnich z Uniwersytetu w Durham - przyznaje się do pracy dla brytyjskiego wywiadu MI6 oraz tego, iż używał badań naukowych jako przykrywki do zbierania materiałów na temat kupowanych przez ten kraj systemów militarnych. 

Hedges został aresztowany 5 maja na lotnisku w Dubaju, gdy wracał do kraju z dwutygodniowego pobytu badawczego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według jego rodziny przeprowadzona 21 listopada rozprawa, w czasie której został on skazany, trwała pięć minut i nie było na niej adwokata. Władze ZEA zaprzeczały jednak tym informacjom. 

Zadowolenie z decyzji o ułaskawieniu wyraził brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt. - Fantastyczna wiadomość na temat Matthewa Hedgesa. Chociaż nie zgadzamy się z zarzutami, jesteśmy wdzięczni rządowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich za szybkie rozwiązanie sytuacji - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji.

Po ogłoszeniu wyroku zarówno on, jak i premier Theresa May mówili o głębokim rozczarowaniu z powodu skazania Hedgesa i ostrzegali, że sprawa może zaszkodzić przyjaznym stosunkom między obydwoma państwami. W reakcji na to w piątek ambasador ZEA w Londynie zasugerował, że możliwe jest znalezienie polubownego rozwiązania.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak