X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arkadiusz Mularczyk: wzrosło zainteresowanie sprawą reparacji

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 09:37
- To jest spór o moralność, fundamenty Unii Europejskiej, wreszcie współczesne relacje polsko-niemieckie. Jeżeli naprawdę chcemy budować pojednanie między naszymi narodami, nie da się ot tak przejść nad skalą polskich strat wojennych - mówi tygodnikowi "Sieci" poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: mat. promocyjne

Mularczyk podkreślił w wywiadzie, że to, co Niemcy zrobili w Warszawie podczas II wojny światowej, w prawie międzynarodowym określane jest jako "zbrodnia na mieście". "Do dziś Niemcy w żaden sposób nie zrekompensowali ani Warszawie, ani Polsce tego, co wówczas zrobili, zrównując z ziemią milionową stolicę dom po domu"- dodał.

Jego zdaniem jest to ważny "przyczynek" w debacie o odszkodowaniach, która - jak zaznaczył - "przecież cały czas się toczy".

Jak zauważył poseł PiS, wzrosło zainteresowanie sprawą reparacji zarówno mediów niemieckich, jak i tamtejszych polityków. - To zainteresowanie nabrało poważnego charakteru. Proszą o szczegóły, dopytują, słowem - także tam przestano ten temat lekceważyć - powiedział.

Jak podkreślił, kwestia powojennych odszkodowań to "spór o moralność, fundamenty Unii Europejskiej, wreszcie współczesne relacje polsko-niemieckie". - Jeżeli naprawdę chcemy budować pojednanie pomiędzy naszymi narodami, jeżeli nie chcemy sankcjonować dokonanych w przeszłości zbrodni, nie możemy tego zamieść pod dywan - ocenił Mularczyk.

- Nie da się ot tak przejść nad skalą polskich strat. To jest, przypomnę, prawie 6 mln zabitych obywateli polskich i zniszczenie prawie 40 proc. polskiego potencjału gospodarczego. Odpowiedzialne za to Niemcy, obecnie najbogatszy kraj w Europie, do dzisiaj za to nie zapłaciły, nie wyrównały naszej ojczyźnie tych strat - powiedział poseł PiS.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak