X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mówił, że dla Polski warto pracować. Zaprezentowano album poświęcony Władysławowi Stasiakowi

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 20:26
W Pałacu Prezydenckim odbyła się prezentacja albumu poświęconego Władysławowi Stasiakowi. Był on jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obaj zginęli w katastrofie smoleńskiej. 
Władysław Stasiak
Władysław StasiakFoto: Sławomir Mazurek/Twitter

Władysław Stasiak od lipca 2009 r. pełnił funkcję szefa Kancelarii Prezydenta, wcześniej dwukrotnie kierował Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Karierę zawodową rozpoczynał w Najwyższej Izbie Kontroli. Od 2002 do 2005 r., gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. Odpowiadał za kwestie związane z bezpieczeństwem.

W 2005 roku, po wygranych przez Lecha Kaczyńskiego wyborach na prezydenta Polski, polityk został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Był inicjatorem i kierującym pracami zespołu przygotowującego projekt ustawy o ustanowieniu Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Stra­ży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009. Jeden z autorów koncepcji powołania Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nadzorował między innymi przygotowania do wizyty Benedykta XVI w Polsce w 2006 r.

W sierpniu 2007 r. Władysław Stasiak objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Dwukrotnie kierował Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. W 2009 zaczął pełnić funkcję szefa kancelarii prezydenckiej. I tak pozostało aż do jego tragicznej śmierci 10 kwietnia 2010 r.

Pośmiertnie został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, wyróżnieniem "Zasłużony dla Warszawy", a także tytułami honorowego obywatela - Wrocławia i Dolnego Śląska. 5 marca 2016 r. - w dniu, w którym Władysław Stasiak skończyłby 50 lat - w gmachu ministerstwa spraw wewnętrznych odsłonięto poświęconą mu tablicę pamiątkową.

- Miał być kandydatem na prezydenta Warszawy, był traktowany w naszym środowisku jako kandydat na prezydenta Polski. Zaszedł bardzo wysoko, choć nigdy o karierę się nie starał. To ogromna strata nie tylko dla naszego środowiska, ale i dla Polski - mówił podczas uroczystości prezes PiS Jarosław Kaczyński.

bb