X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Świętokrzyskie: Andrzej Bętkowski wybrany marszałkiem województwa

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 18:05
Wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski (Prawo i Sprawiedliwość) został w czwartek wybrany na marszałka woj. świętokrzyskiego. Głosowało na niego 17 radnych, a jego kontrkandydat - Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego, uzyskał 13 głosów. Przewodniczącym sejmiku został Andrzej Pruś (PiS).
Andrzej Bętkowski
Andrzej BętkowskiFoto: PAP/Piotr Polak

W czwartek nowo wybrani radni zebrali się na pierwszej sesji, podczas której m.in. wybrali przewodniczącego sejmiku oraz marszałka. Kandydaturę Bętkowskiego na marszałka województwa zgłosił radny PiS Marek Bogusławski. Drugim z kandydatów był urzędujący na tym stanowisku od 2006 r. Jarubas.

W 30-mandatowym sejmiku PiS przypadło 16 mandatów, PSL – dziewięć, Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) – trzy, a po jednym mandacie mają przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Na początku listopada zarząd okręgowy PiS na funkcję marszałka zaproponował sekretarza wojewódzkich struktur ugrupowania Andrzeja Prusia. Kilka dni później centralne władze partii zdecydowały, że na to stanowisko rekomendację uzyska wicewojewoda świętokrzyski, szef skarżyskiego PiS Andrzej Bętkowski, który nie startował w ostatnich wyborach samorządowych. Pruś natomiast otrzymał rekomendację na funkcję przewodniczącego sejmiku.

Bętkowski w przeszłości był posłem VI i VII kadencji. W sejmiku województwa zasiadał w latach 1998-1999 oraz 2006-2007. Od 1999 do 2002 zajmował stanowisko starosty powiatu skarżyskiego. W latach 2002–2006 był radnym tego powiatu, jako przewodniczący klubu radnych "Porozumienie Prawicy". Funkcję wicewojewody pełni od 2015 r.

Podczas pierwszej sesji sejmiku na jego przewodniczącego radni wybrali Andrzeja Prusia. Przez większość ubiegłej kadencji sejmiku pełnił w nim funkcję wiceprzewodniczącego.

W dalszej części inauguracyjnej sesji sejmiku szóstej kadencji radni wybiorą m.in. wicemarszałka oraz członków zarządu województwa świętokrzyskiego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak