X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Były wiceminister sprawiedliwości wszedł do zarządu województwa śląskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 14:28
Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS Michał Woś, obecnie pełniący funkcję pełnomocnika ministra ds. informatyzacji oraz ds. reformy prawa rodzinnego, został w środę wybrany członkiem zarządu woj. śląskiego.
Michał Woś podczas obrad sejmiku województwa śląskiego
Michał Woś podczas obrad sejmiku województwa śląskiego Foto: twitter.com/MWosPL

Drugim członkiem zarządu tego regionu radni wybrali Izabelę Domogałę, od sześciu lat kierującą w bytomskim magistracie procesami rewitalizacji oraz pozyskiwania środków zewnętrznych.

Występując przed głosowaniem z autoprezentacją, na wniosek radnych opozycji, Woś mówił, że od 2004 r. pełnił funkcję radnego Raciborza, w 2015 r. najpierw został współpracownikiem ministra sprawiedliwości, a następnie m.in. podsekretarzem stanu w tym resorcie. Jak zaznaczył, odpowiadał m.in. za wdrożenie systemu losowego przydziału spraw w sądach oraz tzw. rejestru pedofilów.

Woś zdobył swój mandat uzyskując trzeci wynik w województwie - 39,6 tys. głosów.

Przedstawiając swoje doświadczenie, Domogała mówiła m.in., że od 10 lat pracuje w strukturach samorządu, jako radna i jako urzędnik. Zadeklarowała doświadczenie w zarządzaniu, negocjacjach międzynarodowych, pracy w spółkach polskich i międzynarodowych oraz biznesowych i samorządowych misjach gospodarczych. W bytomskim magistracie m.in. koordynuje jeden trzech w Polsce programów pilotażowych rewitalizacji.

W wyborach samorządowych Domogała bezskutecznie ubiegała się o stanowisko wójta Świerklańca (Śląskie).

Przed wyborem członków zarządu woj. śląskiego marszałkiem tego regionu został w środę radny PiS Jakub Chełstowski, natomiast wicemarszałkami: poseł PiS Dariusz Starzycki i wybrany z list KO radny sejmiku Wojciech Kałuża.

Prawo i Sprawiedliwość ma większość

W Sejmiku Woj. Śląskiego, którego pierwszą sesję nowej kadencji zorganizowano w środę, PiS dysponuje większością 23 głosów.

Po wyborze przewodniczącego sejmiku, którym został radny PiS Jan Kawulok, porządek obrad pierwszej sesji sejmiku został rozszerzony m.in. o wybór marszałka woj. śląskiego oraz członków zarządu woj. śląskiego.

W 45-osobowym Sejmiku Woj. Śląskiego PiS, z którego list wybrano 22 radnych, zdobył większość 23 głosów dzięki dołączeniu do porozumienia prawicy wybranego z listy Koalicji Obywatelskiej, rekomendowanego przez Nowoczesną radnego Wojciecha Kałuży. Poinformowano o tym w środę rano.

Jeszcze we wtorek przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego informowali o zawarciu umowy koalicyjnej w Sejmiku Woj. Śląskiego: KO-SLD-PSL.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niespodziewana zmiana miejsc. PiS z większością w śląskim sejmiku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 19:32
- Prawo i Sprawiedliwość zyskało większość w sejmiku województwa śląskiego. Do Porozumienia programowego prawicy dołączył nagle radny Wojciech Kałuża - poinformował w środę Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń