X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister Beata Kempa rozmawiała z ambasador Jemenu o pomocy humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 16:30
O pomocy humanitarnej dla poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Jemenie rozmawiała we wtorek minister Beata Kempa z ambasador tego kraju w Polsce Mervat Mojali. 
Audio
  • Minister Beata Kempa spotkała się z ambasador Jemenu (IAR)
Minister-członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej Beata Kempa i ambasador Jemenu w Polsce Mervat Mojali
Minister-członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej Beata Kempa i ambasador Jemenu w Polsce Mervat Mojali Foto: PAP/Radek Pietruszka

Minister ds. pomocy humanitarnej podkreśliła, że pomoc ofiarom konfliktu w Jemenie jest, obok wsparcia dla ludności Syrii i Sudanu Południowego, najbardziej palącą kwestią na świecie. Beata Kempa poinformowała, że podczas spotkania z ambasador Mervat Mojali omawiano przede wszystkim sprawę pomocy głodującym dzieciom. 

Minister Kempa poinformowała, że polskie organizacje takie, jak Polska Misja Medyczna czy Polska Akcja Humanitarna "starają się już udzielać pomocy". Podkreśliła, że potrzebne jest im wsparcie dyplomatyczne i finansowe. 

W ocenie Beaty Kempy najbardziej skuteczną pomoc niosą nie wielkie organizacje humanitarne, ale mniejsze organizacje pozarządowe, które działają bezpośrednio wśród osób poszkodowanych w wyniku konfliktów zbrojnych. Podkreśliła, że niesienie pomocy potrzebującym jest wyjątkowo trudne i niebezpieczne. 

Polska w odpowiedzi na apel Jemenu w ubiegłym roku przekazała 2 mln złotych na rzecz programu żywnościowego. 

Apel Polskiej Akcji Humanitarnej

We wtorek Polska Akcja Humanitarna zaapelowała o pomoc dla mieszkańców Jemenu. W komunikacie przekazanym PAP, PAH poinformowała, że na pierwsze działania pomocowe przeznacza 400 tys. złotych. 

"Przedłużający się konflikt zbrojny sprawia, że pomocy potrzebuje coraz więcej osób. Trzy czwarte populacji cierpi z powodu braku żywności. Mieszkańcy zmagają się także z epidemią cholery. Zniszczone ostrzałem systemy kanalizacyjne oraz brak dostępu do nieskażonych źródeł wody powodują błyskawiczne rozprzestrzenianie się choroby, która nieleczona może zabić w ciągu kilku godzin. W kraju pracuje tylko połowa szpitali i przychodni. Wszystkie są przepełnione, stale brakuje w nich leków, sprzętu i personelu" - czytamy w apelu. 

Wojna w Jemenie toczy się od końca 2014 roku. Oficjalnie szacuje się, że w jej wyniku zginęło 10 tys. ludzi, jednak coraz częściej mówi się o liczbie nawet pięć razy większej. Strony konfliktu nie przestrzegają żadnych praw, bomby spadają na dzielnice mieszkalne, szkoły, szpitale i bazary. Od ostrzału ginęły też dzieci przewożone w autobusach szkolnych, goście weselni i żałobnicy idący w konduktach.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Kempa o akcie ONZ o migracji: nie przyniesie nic dobrego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:39
- Dotyczy on leczenia skutków, a nie ma mądrej polityki - oceniła minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Zapowiedziała, że ostateczna decyzja rządu ws. paktu zapadnie wkrótce.
rozwiń zwiń