more_horiz
Wiadomości

Hiszpania: policja rozbiła gang dilerów kokainy, Jest 10 zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 21:52
Hiszpańska policja krajowa (Policia Nacional) rozbiła w czwartek działający na terenie całego kraju gang dilerów narkotyków. Podczas zatrzymania dziesięciu członków grupy zarekwirowano 650 kg kokainy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/policia

Operacja rozbicia gangu, którego przywódcy pochodzą z regionu Galicji na północnym zachodzie kraju, prowadzona była przez specjalną grupę ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej, tzw. Greco.

Jak poinformowała w komunikacie policja, najwięcej zatrzymań miało miejsce w miastach Lerez i Ribadumia, w prowincji Pontevedra. Pozostali członkowie gangu zostali ujęci w aglomeracji madryckiej.

“W trakcie prowadzonej od rana operacji udało się zarekwirować 650 kg kokainy. Nie wykluczamy, że wolumen przejętych narkotyków może być większy, zważywszy że akcja nie została jeszcze zakończona” - ujawniło policyjne źródło.

Przejęte podczas czwartkowej akcji narkotyki znaleziono w jednym z domów w mieście Lerez. Według śledczych gang miał tam główny magazyn kokainy, rozprowadzanej następnie do innych regionów kraju. Ze śledztwa wynika, że jednym z głównych miejsc dystrybucji narkotyków była dla grupy dilerów aglomeracja madrycka. 

“W piątek w stolicy postawione zostaną zatrzymanym zarzuty m.in. handlu narkotykami oraz przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej” - ujawniła policja.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiszpańska policja rozbiła gang, któremu szefował mężczyzna powiązany z atakami na WTC

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 17:32
Hiszpańska policja rozbiła gang specjalizujący się w podrabianiu kart kredytowych. Jego szef - 49-letni obywatel Algierii, którego personaliów nie ujawniono, był w przeszłości skazany za finansowe wspieranie sprawców ataku na nowojorskie wieże WTC 11 września 2001 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania: policja rozbiła siatkę dystrybutorów dziecięcej pornografii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 15:17
Hiszpańska policja zakończyła we wtorek pięciodniową operację przeciwko dystrybutorom zdjęć i filmów o charakterze pedofilskim. Funkcjonariusze zatrzymali 11 członków siatki.
rozwiń zwiń