more_horiz
Wiadomości

Minister edukacji: nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 19:39
- Nie ma nowoczesnej gospodarki bez nowoczesnej edukacji - mówila minister edukacji Anna Zalewska podczas trwającego w Jasionce "Kongresu 590". 
Audio
  • Kongres 590: Anna Zalewska o nowoczesnej edukacji (IAR)
Anna Zalewska
Anna Zalewska Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Minister zaznaczyła, że jednym z zadań Kongresu jest próba znalezienia rozwiązań, które pomogą polskiej gospodarce i edukacji dostosować się do zmieniającego się świata.

Anna Zalewska podkreśliła, że wprowadzane przez resort zmiany, m.in. w kształceniu zawodowym - pomogą wyszkolić kadry potrzebne w nowoczesnej gospodarce.

- Stąd kilka cywilizacyjnych projektów, takich jak szerokopasmowy Internet w każdej szkole, sprzęt multimedialny w każdej klasie czy gabinety przyrodnicze w szkołach - powiedziała minister. - Tak ten świat szybko się zmienia, że nie wiemy, jakie zawody pojawią się za kilka lat. Szacuje się, że aż 40 procent pojawi się takich, o których nie mamy zielonego pojęcia - powiedziała Anna Zalewska.

III "Kongres 590" to spotkania, debaty i panele dyskusyjne, w których biorą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Kongres w Jasionce potrwa do jutra. Jego nazwa nawiązuje do kodu kreskowego, na którym 590 oznacza, że produkt powstał w Polsce i został wyprodukowany w polskiej firmie. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kongres 590. Prezydent: przedsiębiorcy są zadowoleni z sytuacji gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 13:55
Prezydent Andrzej Duda podczas oficjalnego otwarcia Kongresu 590 powiedział, że przedsiębiorcy pozytywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą w Polsce. Jak mówił, przychylnym okiem patrzą też na ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych, która - według wcześniejszych zapowiedzi prezydenta - zostanie podpisana w poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju: PPK to szereg korzyści dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 17:10
System emerytalny, przemysł zbrojeniowy czy współpraca nauki z biznesem to tylko część tematów tegorocznego Kongresu 590. W Jasionce pod Rzeszowem w jednym miejscu spotkają się politycy, samorządowcy przedsiębiorcy i eksperci z różnych dziedzin. Gościem Polskiego Radia 24 w studiu w Jasionce był Paweł Borys, prezes Polskiego Fundusz Rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres 590. Sytuacja gospodarcza Polski Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 18:38
– Polska Wschodnia przez wiele lat była niedoceniana. Dziś można zauważyć efekty działań rządu na tym terenie – powiedział Piotr Pyzik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – To część kraju, która ma fantastyczny potencjał – dodał Piotr Apel z ruchu Kukiz’15. Przy okazji Kongresu 590, który w czwartek rozpoczął się w podrzeszowskiej Jasionce, rozmowa na temat sytuacji gospodarczej wschodniej Polski, w tym terenu Podkarpacia.
rozwiń zwiń