more_horiz
Wiadomości

100 lat ZASP dla Niepodległej. Zapraszamy na koncert

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 12:30
- Jako scenarzysta i reżyser tego widowiska wymyśliłem sobie, że na scenie wystąpią artyści od 5. do 99. roku życia. Wszystko dla Niepodległej - zapowiada pomysłodawca koncertu Krzysztof Szuster.

10 listopada 1918 roku Józef Śliwicki, Jan Kochanowicz, Juliusz Osterwa, Stefan Jaracz, Mieczysław Szpakiewicz i Aleksander Zelwerowicz w specjalnej odezwie adresowanej do wszystkich artystów scen polskich zainicjowali stworzenie Związku Artystów Scen Polskich.

W setną rocznicę zapisu tej odezwy, ZASP, czyli Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, zaprasza na koncert "100 lat ZASP dla Niepodległej". Odbędzie się on 16 listopada o godz. 19.00 w Sali Koncertowej PR im. Witolda Lutosławskiego.

Kto pojawi się na scenie, co znajdzie się w programie koncertu i dlaczego ZASP jest starszy od Niepodległej? O tym reżyser koncertu Krzysztof Szuster oraz gospodarz wieczoru Ryszard Rembiszewski opowiadają Uli Kaczyńskiej.

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Kukulska w trasie. Zobacz przygotowania do koncertów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 22:00
Natalia Kukulska właśnie promuje materiał z najnowszej płyty "Halo, tu Ziemia". U nas zobaczysz przygotowania do jej trasy koncertowej i relację z prób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko w hołdzie Niepodległej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:55
Już 10 listopada na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zbiorą się legendy polskiej sceny muzycznej. Spotkanie będzie koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Wydarzenie wpisuje się w obchody stulecia Polskiej niepodległości.
rozwiń zwiń